Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt köröm, vadhús?

Benőtt köröm, vadhús?

Figyelt kérdés

Csak én szenvedek vele?

Kinek/mi vált be?


2012. jan. 10. 22:07
1 2
 1/11 Tom Benko ***** válasza:
100%
Ha már vadhús, akkor a sebész válik be...
2012. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyámnak pedikűrös kivágta, majd Betadinos kis vattadarabot dugott a köröm széle és a bőr közé, ezt naponta kellett cserélni, végül megszűnt a probléma. (Egyszer, amikor pár napig nem tettünk be vattadarabkát, kicsit visszanőtt, ekkor kivágtam neki (már nem volt vészes, ki tudtam én is vágni), ezután folyamatosan kezeltük, mintegy két hét múlva zárult le a teljes folyamat.)
2012. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a benőtt körmöt vágta ki pedikűrös.
2012. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Én is sokáig küzdöttem a benőtt körömmel a nagylábujjamon.

Először elmentem egy magánrendelőbe, ahol a vadhúst lápiszos kezeléssel próbáltuk eltüntetni. Elég fájdalmas volt, és csak rövid időre oldotta meg a problémát, pár hét után újra gyulladt volt. Bementem vele a sebészetre, ott elérzéstelenítették a lábujjam, és kivágták a benőtt körömdarabot. Ez sokkal kevésbé volt kellemetlen az előző módszernél, és meg is oldotta a problémát. Most igyekszem mindig a lehető legjobban visszavágni a körmömet, hogy minél kevesebb helye legyen, ahol "be tud nőni", és így már nincs is gond vele. :)

2012. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nekem a köröm nincs MÁR benőve,nemis gyulladt,csak a vadhús nem akar eltünni,volt párakötés,eggyik lábamat helyrehoztam,a másik nemakar... bár,mióta bakancsot hordok azóta azse vészes... nem izzad benne,meg elfér... de ha más cipőt veszek fel,megint előröl :S
2012. jan. 10. 22:23
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

Egy kiragadott részlet az ajánlott oldalról:

"A benőtt lábköröm (unguis incarnatus) kezelése mindig nagy odafigyelést igényel a pedikűr­ös szakemberek és az orvosok részéről is. Ma már több országban is sikerrel alkalmazzák a benőtt köröm 3TO SPANGE-val történő kezelését."

2012. jan. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hallotam arrol.. már nekem csak a vadhússal van bajom.. :S
2012. jan. 10. 22:30
 8/11 lujzahippy válasza:
Én is ezzel a problémával küzdök lassan 1 éve a körmömet mindig kivágom azt már megszoktam de a vadhús nem akar eltünni és fáj. ha levágom ugyanúgy vissza nő hogy tüntessem el beavatjozás nélkül ? mindent kipróbáltam ,kencenfincékkel,dunsztolás stb. :(
2015. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

SOS Nektek végül mi lett a vadhús sorsa? Pár nap múlva megyünk nyaralni és elég csúnya a lábam.... :(

Kaptam rá gyógyszertári kenőcsöt (ma) meg dunszt kötést csinálom de eddig nem igazán segít.

2016. júl. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok!


Lehet egy kicsit késői a válasz, de mivel kihozza a google ezért gondoltam leírom a saját tapasztalataimat.

Nekem az egyik körömszélt csinálta lézeres is, drágán, az eléggé fájdalmas de egyszer kell csak menni és mondhatni azt hordasz amit akarsz. Ez be volt gyulladva, vadhús, minden ahogy kell.

A másik lábamon ugyanez, a körömszélt most pedikűrös csinálta. Nevetséges pénzekért (1-2 ezer ft) megcsinálja, és utána párszor kezelni kell a vadhúst. Sokkal fájdalommentesebb és barátibb eljárás, viszont itt meg kell tartani az eddigieket, szűk cipő viselése meg ilyesmi amitől begyulladt, tilos. Én is sokat szenvedtem vele, mindkettő egy hónapig be volt gyulladva, és vadhús is volt rajtuk. Szóval mondhatni minden menthető és sosem késő elmenni egyik helyre se. Ha valaki esetleg nem szeretne nagy fájdalmat meg sokat költeni és megelégszik a kényelmes és nem a divatos viselettel, annak mindenképp a pedikűröst ajánlanám.

2018. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!