Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megmondjam neki, hogy talán...

Megmondjam neki, hogy talán tüdőrákos?

Figyelt kérdés

Édesanyám asztmás de július óta erősen köhög, hiába a gyógyszer. Tegnap végre sikerült elrángatni az orvoshoz, aki a papírra ráírta ugyan latinul, hogy a "bal tüdőlebenyben daganat?", de anyunak nem mondott semmit, csak annyit hogy jobb lenne, ha elmenne táppénzre, és elküldte egy csomó vizsgálatra. Ugye a kérdőjel azt mutatja hogy nem biztos a daganat, gondolom neki ezért nem is mondta, csak én megnéztem itthon a neten tegnap este... Nem kívánok senkinek se olyan éjszakát... Anyu is is izgul persze, de ő azt hiszi, hogy TBC-s... csütörtökön derülne ki pontosan, hogy mi a baj...


Tehát akkor röviden összefoglalva: Megmondja neki hogy mit írt az orvos, vagy hagyjam viszonylag boldog tudatlanságba, a doki is nem véletlenül titkolózott?


Tudom kicsit hosszú lett, köszönet előre is azoknak akik elolvassák és válaszolnak.


2012. jan. 10. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi volt ráírva latinul?

Egyébként szerintem egyelőre ne mondd el neki. Majd ha megvan a diagnózis.

2012. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne mondjál semmit,hanem menjetek a vizsgálatokra.

De még ha az lenne,az is nagy eséllyel gyógyítható.

Riogasd a tbc-vel,hogy fertőz.

2012. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Várd meg a csütörtököt és ezután beszélj az orvossal. Az dönti el. Egyébként ha tüdőrákja van akkor is joga van tudni.
2012. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még csak "talán" van.A doki se mondott semmit.Nem tudhatod, egy ilyen hírre hogyan fog reagálni.Legrosszabb esetben öngyilkos lesz.Azt nem hiszem, hogy szeretnéd.Csináljátok végig a vizsgálatokat.Lehet, hogy nincs is.Feleslegesen nem kéne halálra rémíteni.
2012. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se mondd el neki! Csak feleslegesen megijesztenéd, ha még sincs daganata. Várjátok meg a vizsgálatok eredményét, hogy biztosan tudjátok.

Remélem semmilyen rossz hírt nem fogtok kapni!

2012. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez volt írva a lapra: "Tu. pulm. l.s?"


"Feleslegesen nem kéne halálra rémíteni." Én is erre gondoltam, idegroncs vagyok mióta rákerestem. :(

A vizsgálatokra mindenképp el fog menni.


Köszönöm szépen mindenkinek!

2012. jan. 10. 20:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek lehet elmondani, hogy ilyesmi baja van esetleg. Van ismerősöm, akinek azt mondta az orvos, hogy kemót kell kapjon a gyomorfertőzésére. Látszik, hogy nem tudná feldolgozni. Lehet ez a helyzet nálatok is. Kívánom, hogy ne ez legyen.
2012. jan. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor felesleges még bármit is elmondani, mert a tüdőrák kimutatásához komolyabb vizsgálatok is kellenek. Az orvosok csak elővigyázatosságból írják be a szóba jöhető legsúlyosabb diagnózist (éppen azért, hogy a másik orvos tudja, hogy mit kell első helyen kizárni).

Krónikus köhögést (más tünetet nem írtál) pedig a tüdőrákon kívül millió egyéb dolog is okozhat például krónikus gégegyulladás (amit okozhat cigi, allergia, száraz levegőjű lakás, munkahely stb), szóval felesleges egyből a legrosszabbra gondolni.

2012. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Őszintén, minek riogatnád? Felnőtt emberről van szó, ha van valami, az orvosnak kötelessége a megfelelő felvilágosítást megadni. Nem sajnálja az embert, hogy jaj szegény, inkább ne mondjuk el, neki ez a dolga és sajnos mindennapos.

Egy gyanú még semmit nem jelent, tesómat mindenféle kardiológiai vizsgálatra küldték, aztán kiderült, hogy csak a medálja csillogott bele a képbe. Szóval lehet, hogy teljesen jelentéktelen. Látod, ezért nem szabad neten kutakodni a leletek után.

Remélem nálatok is valami fatális tévedés történt! :)

2012. jan. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ma megvolt a CT vizsgálat, és sajnos egyértelműen kiderült, hogy daganata van. De nem bánom, hogy nem mondtam el neki, így legalább volt egy nyugisabb estéje...


Egyébként soha sem dohányzott sem ő, sem más sem a családból, és nincs allergiája.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 11. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!