Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában többször vagyok...

Mostanában többször vagyok rosszul, mik lehetnek ezek? Vagy mitől? (lent több)

Figyelt kérdés

Mikor menstruáltam, éjjelre beraktam tampont. Reggel (kb 7 órát volt benn a tampon) elmentem WC-re, kivettem a tampont. Utána rosszul lettem, kivert a víz (hideg), eszméletlenül görcsöltem, kifehéredt az arcom. Gyorsan bevettem Algopirin+Nospa a görcsölés miatt, és utána jobban lettem (ki lett nyitva az ablak is).


Most pedig (kérdés kiírása előtt) megint rosszul lettem, erős szívdobogást érzek, fáradékony lettem, fáj a fejem, hányingerem van, és egy kicsit szédülök.


Mi miatt lehetnek ezek?


Lehet, hogy el kellene mennem orvoshoz. Nem szeretném, ha valami komolyabb bajom lenne, és csak később derülne ki.


Ha tudtok, légyszíves segítsetek!


2012. jan. 3. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj orvoshoz, illetve ha van vérnyomásmérőd írd le az értéket.
2012. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne használj tampont. Olvasd el figyelmesen a használati utasítást, abban megtalálod a választ. Nem mindenki használhat tampont, valószínűleg te sem.
2012. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
tss?:(
2012. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A betegség magas, 39-40 C fok körüli lázzal, elesettséggel, rosszulléttel hirtelen kezdődik. A vérnyomás gyorsan leesik, szédülés, ájulás fenyeget.


Súlyos esetben az állapot gyorsan vezet a keringés összeomlásához, a tulajdonképpeni shock-hoz. A betegség halálozási aránya 1980 előtt 10% körül volt, a betegség természetének megismerésével ez ma már 2,5% körülire mérséklődött.


A hirtelen jelentkező tüneteket lassabban kifejlődő kötőhártya-gyulladás, torokgyulladás, elesettség, hányás, hasmenés kísérheti.



Jellegzetesen felválló bőr


Jellemző még, hogy a bőr kipirosodik, kiütések jelennek meg, majd 1-2 hét elteltével napégés utáni állapothoz hasonlóan hámlani kezd különösen a tenyér és a talp bőrén.


Azoknál, akiknek már volt TSS-ük, a hüvelyi eszköz használatától függetlenül is kiújulhat az állapot, melynek megelőzéséről feltétlenül orvossal kell konzultálni.

2012. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De a mostani mensimnél is használtam tampont, mégsem volt semmi bajom.


A mai rosszullétem pedig nem a havi vérzés miatt van, ugyanis most éppen nincs.

2012. jan. 3. 18:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem refluxnál vannak hasonló tüneteim.
2012. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Toxikus sok? ORVOS!
2012. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sosem szabad ilyen sokáig tampont használni, tehát éjjelre betétet tegyél a bugyidba.
2012. jan. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, elég buta voltam... de igazából soha nem volt előtte bajom...


De ma reggel megint csak nem vagyok annyira jól, fáj a fejem, fáradtnak érzem magam, hányingerem van...

Pedig nem menstruálok.

2012. jan. 4. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!