Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy éljem túl egészségesen a...

Hogy éljem túl egészségesen a vizsgaidőszakot?

Figyelt kérdés

Előre láthatólag se éjjelem, se nappalom nem lesz az idei vizsgaidőszakba, vagyis ez már hétfőtől elkezdődik. Vizsga vizsga hátán, 2 szigorlattal fűszerezve. Karácsony és Újév előtt és után is.

Ha most ledőlök a lábamról, akkor nem fogom bírni. Ráadásul nem csak az számít, hogy meglegyek, hanem az ösztöndíj is, mert anélkül nem tudnám folytatni a tanulmányaimat.

Hogy tudnék minél egészségesebb maradni?( most éppen meg vagyok fázva).


21/L


2011. nov. 26. 22:56
 1/8 A kérdező kommentje:
December végégig nem megyek ki az épületből, maximum a boltba, a családommal pedig telefonon tartom a kapcsolatot.
2011. nov. 26. 22:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet furán hangzik, de mozogj!

napi egy óra futás v biciklizás vagy aerobic meg sok gyümölcs fitten tart, én mindig felpörgök tőle, az agyam is jobban fog egy edzés után

2011. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

elsőnek nagyonis igaza van

lefáradsz fizikailag akkor jobban fog az agyad! sok sikert :) én is most kezdem a vizsgaidőszakot ttk-n

21L

2011. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Most viccelsz?

Hol van ahol éjszaka is van vizsga? :O

2011. nov. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Januárban államvizsgázok! Eddig tanultam!!! Annyi koffeint benyomtam, hogy most meg pörgök ezerrel. Pedig végeztem a mai adaggal, fekhetnék lefele. Holnap ill. ma 7-kor kelek, mert segítek a gyerekeimnek tanulni. Mivel levelezős vagyok, hétfőn 6 kor kelek, és dolgozom késő délutánig....nincs megállás.

Már csak két hónap, és vége. Addig kávé, kóla, meg minden ami életben tart...:) KITARTÁS!!!

2011. nov. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

01.07-nek

"Se éjjelem se nappalom" = Éjjel nappal tanulni kell!

+ vizsgák

2011. nov. 27. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg változatosan enni. Persze, könnyű ezt mondani, vizsaidőszakban még főzz is magadnak, de hidd el, fontos, hogy változatosan táplálkozz. Próbálj egyszerű, gyorsan elkészíthető ételeket csinálni és 2-3 napra. Így nem kell mindennap főzni, de tudsz meleget ebédelni.

Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, legyen nálad mindig méz, mentolos cukor, gyógyteák, fájdalomcsillapító, hogy egy egyszerűbb megfázásnál kikúráld magad. Ha gondolod vegyél valamilyen multivitamint is, az is sokat segíthet.

Nekem mondjuk a grapefruit&ehinacea csepp (rossmanba, dmbe lehet venni 1500Ft körül) vált be a legjobban. Reggel vagy este 15 csepp egy pohár vízzel elkeverve és csodát művel. Immunerősítő, ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy mióta elkezdődött a suli még nem voltam beteg (most folyik az orrom, de ennyi), pedig ősszel 2-3x is beeg szoktam lenni. ÉS még gyomorműködést is segíti.

Szerintem megéri kipróbálni.

És mozogj időnként, ez is nagyon fontos!


Sok sikert a vizsgaidőszakhoz! :)

16/L

2011. nov. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bármiféle mozgás, és minden lehetőséget megragadni az alvásra! Full kimerülten nem fogsz tudni teljesíteni.
2011. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!