Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szűrés? Többi lent!

Szűrés? Többi lent!

Figyelt kérdés
A párom elszeretne vinni szűrésre, és félek hogy pozitív lesz. Hogyan működik ez az egész, és mi van akkor ha neadj isten pozitív lesz a teszt?
2011. nov. 24. 00:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Tüdőszűrésre?

Attol fugg, TBC-t talalnak, vagy rákot. A kezeles a betegseg fajtajatol fugg.

2011. nov. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Aids szűrés
2011. nov. 24. 00:55
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Hát... figyi az ugy megy, hogy a haziorvos ad beutalot, és csak oylan vizsgalatra ad, ami indokolt. Unatkozo nyugdijas néniknek nem, ad, ez nem bemondasra van....:)

Tehat akkor miert is vagy veszelyezetett?

A parod fertozhetett meg??

Ő AIDS-es?

2011. nov. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
a párom nem az és én nem tudom h az lennék, mivel még nem voltam ilyen szűrésen, de amúgy nem kell hozzá háziorvos mert neki se kellett.
2011. nov. 24. 01:11
 5/21 anonim ***** válasza:

Hát, nézd, nekem az en haziorvosm ezt mondta.

De milyen apropobol akartok AIDs-szuresre menni? Veszelyeztetettek vagytok? Evek ota reszt vesztek gumi nelkuli csoportszexben vadidegenekkel? Vagy Afrikaban kaotatok vérátömlesztést?

Maskulonben nem indokolt!!!

2011. nov. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
semmi ilyesmi, csak alapból szzeretne elmenni, hogy tiszta vagyok-e. Ő havonta jár szűrésre, és bár én még nem voltam, de viszont voltak más partnereim akikkel ugyanugy lefeküdtem. ezért parázok kicsit.
2011. nov. 24. 06:42
 7/21 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva szexualis szokasokra utal, ha havonta megy... biztosan a párod? Nem ugy tunik....

Meg az a doki is megéri a penzet, aki ebbe belemegy, hogy valakit havonta szurjon aids-re. Ez egyaltalan nem normalis orvosi gyakorlat.

Az sem egeszseges szexualis elet, hogy ovszer nelkul fogyasztod a parznereidet szamolatlanul.

Itt semmi nem egeszseges!:)

Nagyon bizarr dolgokat irsz...

2011. nov. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

... arra tudok gondolni, hogy hivatasos vagy, es ő a stricid... vagy perverzek vagytok, es Te nem is tudsz rola, hogy penzt ker az allitolagos gruppenszex-partnerektol....

De nem a párod, ebben biztos lehetsz, ez nem parkapcsolat.

2011. nov. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Úgy sejtem, hogy az eddigi válaszokat mind egy embertől kaptad. És a bíró úr nagyon is téved a válaszaival.

Először is. Beutaló nem kell, eléggé régóta. Van kifejezetten AIDS/HIV szűrés is sok helyen az országban, oda is kell TB kártya, de beutaló sosem kellett. Ha bőr és nemibeteg gondozó van közelebb, vagy az a szimpatikus, ott is megcsinálják.

A menete annyi, hogy vért vesznek, esetleg kikérdeznek dolgokról, bár engem nem kérdeztek meg semmiről, mikor levették egy bőrgyógyászaton. A kérdéseimre viszont ott is válaszoltak.

Vérből az AIDS/HIV vírusát, valamint gonorrhoeát szűrnek, mivel ezt a kettőt lehet, és ezek szoktak sokáig tünetmentesek maradni.

A kérdések, amiket (esetleg) föltesznek, leginkább tünetekre vonatkoznak, amelyek valamilyen más szűrési eljárást követelnek meg. Ha tünetmentes vagy, akkor a két véredből megszűrt kórságon kívül nincs nagyon olyasmi, amiért aggódnod kéne.

Lehet, hogy a nemi életedet is érintik majd a kérdések, célszerű ezekre is a szín tiszta igazat mondani. Ne feledd, az egészséged a tét. De megnyugtathatlak, az, aki a válaszaidat hallja, nem fog ítélkezni, kibeszélni, nem érdekli - kizárólag orvosi szempontból. Valamint abba is gondolj bele, ezek az emberek ezzel foglalkoznak, gyakorlatilag már mindent hallottak, nem hiszem, hogy tudnál nekik újat mondani.

Nyugodtan kérdezhetsz is közben, ha azt látják rajtad, hogy érdekel is az egészséged, mindenképpen kedvesebbek lesznek.

A leírtak alapján nincs mitől félned.

Az pedig, hogy valaki havonta jár, nagyon is helyes dolog. Nincs az az orvos, nővér, portás(a kórház bejáratánál) aki ezért bárkit elítélne. Sőt. Ha mindenki ezt csinálná, pár évtized alatt kihalnának ezek a betegségek, de legalábbis olyannyira visszaszorulnának, hogy sokkal kevésbé kéne aggódni miattuk. Nekem is csak egy partnerem volt, mégis elmentem. Mondjuk, ami azt az egy partnert illeti, jóval korábban is indokolt lett volna, de hát mit mondjak, nem vagyok szent.

Fel a fejjel!

2011. nov. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
És mivan akkor ha kiderül h Hiv fertőzött vagyok?? remélem nem lesz lehangoló eredményem :)
2011. nov. 24. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!