Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem szabad homeopátiás...

Miért nem szabad homeopátiás gyógyszer hatása alatt illóolajos dolgokat használni, szopogatni?

Figyelt kérdés
Sedatif PC tájékoztatóján van. Miben változtatja meg a hatását?
2011. okt. 15. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ez olyan, mint hogy nem moshatsz fogat mentolos fogkrémmel, nem tárolhatod mikró vagy TV közelében a bogyót. Az okát nem tudom, de szerintem ezek mellőzik a logikát, csak drágább a sima fogkrém mint a mentolos...
2011. okt. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Valószínűnek tartom, hogy parasztvakítás. A homeopátiás gyógyszer ugyanis nem gyógyszer, nincs benne hatóanyag. Úgy képzeld el, hogy van egy deci tokaji aszúd, azt elkezded hígítani, mondjuk 50.000 liter vizet öntesz hozzá. Elvileg atomi szinten ott lesz a tokaji mind az 50.000 literben, na ezt vedd meg, és rúgj be tőle. Ez a homeopátia lényege. Hogy ehhez hogy jön az illóolaj tilalma? Passz!
2011. okt. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Aha az jó, köszi a válaszokat:)
2011. okt. 15. 21:27
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Jól írja az előző. Egy parasztvakítás az egész. Ráadásul megdumálnak, hogy ezt szedd, horribilis árért, ne a gyógyszert, ami olcsó, arra van, és orvos adta. Ez a sedatif pc még hagyján, de szerintem aki pánik, vagy depresszió gyanús, menjen orvoshoz, és ne várja meg, amíg kitör rajta az elmebaj. Az elején még elég egy egy hónapos gyógyszeres kezelés, később meg évekig kínlódhat a paciens.
2011. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Ja, és a lényeg még a homeopátiás szerekben: pld. a leírt hígítás után a vizet eladják tokaji aszú áron!
2011. okt. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Azért, hogy valójában gyógyszernek tűnjön.
2011. nov. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6%

Ha tényleg érdekel, akkor lépj túl ezeken a válaszokon, mert ők nem értenek a homeopátiához, csak a kémiához, biológiához.

A homeopátia nagyon komoly dolog, csak nem elég közérthető, ezért jó sokan becsapásnak hiszik.

De tudnod kell, hogy kicsi gyerekeket is gyógyítanak vele, állatokat is.

Komoly szakirodalma is van.

2016. júl. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mint pl.? Csak mert a biológia és a kémia egzakt tudományok. Amikor feltettem nem tudtam , hogy a homeopátia ilyen hígitásos akarmi. Azt gondoltam sokkal inkább arról szól, hogy pl. Nem hajlandóak szintetikusan előállított gyógyszereket szedni.
2016. júl. 28. 07:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!