Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Begörcsöl a...

Mi lehet ez? Begörcsöl a vádlim.15/L

Figyelt kérdés

Amikor megfeszítem a lábam, akkor a bal vádlimban úgy marad az izom, ameddig nem mozgatom meg a lábam. Nem tudom pontosan leírni, hogy milyen érzés, de olyan, mintha begörcsölne és aztán úgy maradna. Mintha belülről nagyon erősen, tompán feszítené valami.

Tesi órán például, vagy amikor futni kell, akkor azonnal elkezd erősen fájni a bal vádlim és alig tudok ráálni. Mi lehet ez ? Menjek el vele orvoshoz ?


2011. szept. 24. 16:36
 1/5 anonim válasza:
nekem is volt ilyen problémám,a jobb vádlim néha csak úgy magától görcsölt. mikor egy reggel mély álomból iszonyat erős görcsre ébredtem,majd' belehaltam úgy fájt és 10 percig tartott míg kiállt :S utána vagy 2 napig sántítottam,mert bár nem húzta a görcs,de görcsök maradtak az izomban. elég fájdalmas volt a "masszázs". szerintem ne várd meg,míg te is így jársz,menj orvoshoz,lehet hogy vitaminhiány :) nekem egy darabig magnéziumot kellet szednem,azóta soha se görcsölök :) bár túlterhelés is lehet a háttérben,de ez elvileg nem annyira gyakori.sztem vitamin. hajrá! :D 15/l
2011. szept. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyértelmű: magnéziumhiányod van!

Én is sokszor jártam így, amíg kiderült a vérvétel eredményemből hogy túl alacsony a magnézium.

Szedek rá Magne B6-ot és azóta semmi panaszom.

2011. szept. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van! Valószínű vitaminhiány: Mg+B6 vitamin!
2011. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. szept. 24. 18:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is, ez nem olyasmi, amivel orvoshoz kéne menni, rendkívül valószínűtlen, hogy valami betegség tünete legyen.


Másodszor, sok oka lehet. Van egy ilyen elterjedt divat itt a GYIK-on, hogy néhányan minden hasonlóra kapásból rávágják, hogy magnéziumhiány, és ráadásul egyértelműen. Ez a hozzáértés és a felelősség hiányáról árulkodik. A magnéziumhiány valóban lehet az ok, és nagyon gyakran tényleg erről van szó, de nem mindig és főleg nem egyértelműen. Okozhatja például folyadékhiány is, ha nem iszol eleget naponta. Lehet edzetlenségtől is. Ezek a legvalószínűbb okok.


Konkrét esetben, ha görcs van a vádlidban, kiválóan meg lehet szüntetni masszázzsal is. Ezt bizonyos mértékig még magadnak is meg tudod csinálni, csak arra kell figyelni, hogy alulról felfelé masszírozz -- persze nem olyan hatékony, mint ha más csinálja, főleg egy masszőr.

2011. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!