Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Futás! Iszonyatosan fáj/begörc...

Futás! Iszonyatosan fáj/begörcsöl a vádlim futásnál, ezért nem tudok annyit futni, amennyit szeretnék. Miért van ez?

Figyelt kérdés

másfél hete járok futni, és egyszerűen nem tudok 2000 m-nél többet futni, mert iszonyatosan fáj, és begörcsöl a vádlim, de úgy,. hogy alig tudok hazasétálni is.

érzem, hogy sokkal többet bírnék futni, ha nem fájna a vádlim. Szinte el sem fáradok rendesen. Régebben 4-6 kilómtereket futottam, mindennemű vádlifájdalom nélkül.

Mit nem csinálok jól?

Több bemelegítés kéne, többet nyújtsak, vagy nem jó a futótechnikám? Esetleg étrend?

Az első 2 körben szinte semmi baj nincs, de utána elkezdődik... (1 kör 400 méter)

Fogyás céljából futok (zsírból fogyást szeretnék), de így épphogy kitellik a 30 perc, de ennél tudom hogy többet kéne, de egyszerűen a vádlim nem bírja......

cipő lehet probléma? Nem tipikus futócipő, hanem kínai vmi, kemény vékony lapos talpa van. (salakos pályán futok)

19/F


2010. ápr. 11. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg MagneB6-ot és Kálcium pezsgőt szedni, és meglátod az eredményét. Ezek a készítmények a legjobbak az ilyen típusu problémákra.Addig is csak annyit fussál, amennyit bírsz, vagy inkább kocogjál.
2010. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A cipődet mindenképp cseréld le nem kínaira, ezen nem érdemes spórolni, mert sok múlhat rajta. Azt nem tudom, hogy a görcs ezért van-e. Mindig melegíts be rendesen, de ha már anno sportoltál, futottál rendszeresen, akkor ezzel sem lehet baj, hiszen biztosan tudod, hogy mit hoygan kell.

Valószínű hogy valami tavaszi vitamin és ásványianyag-hiány. Talán. Azt tudom, hogy izomgörcsöt a kalciumhiány okoz. Vegyél a patikában pezsgőtablettát, és igyál naponta egyet. Az amúgy sem árt sportos életmód mellett.

Ha nincs egyéb panaszod a lábadra, és nincs sérülésed, akkor ez valószínűleg használ.

2010. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, az a megoldas, amit az elso hozzaszolo irt!

Az izzadaskor kidobod a szervezetedbol az elektrolitot, ami valszeg amugy is kiocsit alacsonyabb a szervezetedben (mint nekem).

En is hasznalom mindkettot, es csak igy jo!

2010. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lábam is sokszor begörcsöl, akár attól is, hogy hirtelen ideges leszek. Futás előtt kend be a lábad valamilyen izomlazítóval, pl. Kovitox-szal, nekem ez sokat segít. Esetleg be is kötözheted a vádlidat, hogy meleg helyen legyen. Ha már begörcsölt, akkor meleg víbe kell áztatni, és akkor is kenegetheted a krémmel, valamint utána nem árt egy-két napig kímélni. És persze az sem ártana, ha beszereznél valami jobb, kifejezetten futásra kifejlesztett cipőt, hogy kímélje a lábad (már ha hosszú távra tervezel futás ügyileg). Futás előtt és után - esetleg közben is - nyújts. Szedj káliumot, kalciumot és magnéziumot, legalábbis egyél olyan ételeket, amelyek ezekben az anyagokban gazdagok.
2010. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jah, meg a bemelegítés is sokat segít!


Mert hiába szedsz tablettákat ha nem melegítettél be utánna meg szétszakadnak az izmok mert nincs ami előtte begörcsölve jelezze hogy túl vagyok terhelve!!!

2010. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát magnézium, kálcium! Kipróbálom.

Cipő terén meg nem tudom. Lehet beruházok valamire ha nem javul a helyzet.


Köszi a válaszokat, sokat segítettetek, mert fogalmam sem volt, hogy mivel javítsak a helyzeten...De tényleg!

2010. ápr. 11. 12:03
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem is ugyanez a bajom...ilyen hatalmas suliköröket futunk,utcával együtt,és a 4-5 kör után fáj a jobb-bal vádlim,úgy hogy örülök hogy állni bírok rajta..és sétálni..én sem tudom mi ez...

13/L(és nem vagyok kövér,tehát nem azért)

2010. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
vegyél saucony cipőt. nekem is az van és nagyonnagyon jó. és igen, egyél sok vitamint meg ásványi anyagokat amiket már tanácsoltak
2010. nov. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!