Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lányom erős gyógyszert szed a...

Lányom erős gyógyszert szed a bőrére (pattanások miatt). De vérzik az orra 1 hete bevérzik a szeme, a szája nagyon ki van száradva. És ma gyantázott és lehúzta az egész bőrét. Vegyem el tőle a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Tanácsoljam neki azt hogy hagyja abba?? Bőrgyógyászhoz csak 2 hét múlva tud vissza menni.

Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 31. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Roaccutan vagy Aknenormin?

Ha a fentiek valamelyike, akkor SOKKAL több vizet igyon, mint eddig (napi minimum 4, de inkább 5 litert). A koncentrált A-vitamin drasztikusan szárít, ezért kell a többszörösét inni a megszokottnak. Én is ilyet szedtem, és napi 3 literrel nekem "csak" a szám szakadt szét, de úgy látszik neki még többet kell. Ezenkívül kenje magát hidratáló testápolóval, száját ajakbalzsammal.

2011. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aknenormin nevű gyógyszert szed.
2011. aug. 31. 18:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Száját is kenni, de már nagyon csúnya.
2011. aug. 31. 18:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Roaccutant szedtem pár éve,és a bőrgyógyász rögtön elmondta,hogy gyantáztatni tilos,mert lejön a bőröm is!

Nekem ennyire durva tüneteim nem voltak,ha napon voltam,akkor csúnyán bepirosodtam azonnal,meg száraz volt a szám.

Azt tanácsolom,hogy igyon sok vizet,és szerintem ne várjatok 2 hétig,legalább a háziorvost keressétek fel!

2011. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát neki ezt kihagyta hogy nem szabad gyantázni.. most nagyon fáj neki.
2011. aug. 31. 18:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazából az Aknenormin és a Roaccutan ikergyógyszer, csak más gyártótól. Igaza van a második válaszolónak, gyantázni TILOS, és igyon sokkal sokkal sokkal többet, még akkor is, ha úgy érzi, majd kipukkad.
2011. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És meddig szedtétek a gyógyszert? És utána tényleg nem is lesz pattanás?
2011. aug. 31. 20:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Én majdnem egy évig, és utána egyáltalán nem jött ki sem mitesszer, sem pattanás (legfeljebb menstruációkor 1! db), szóval tökéletesen megérte.
2011. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!