Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrgaratfolyás, hátsó garatfol...

Orrgaratfolyás, hátsó garatfolyás? Valaki tud ezekről mondani valamit? Mit lehet ellenük tenni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 16:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nekem is orrdugulásom, garatcsorgásom van, én krákogok is. Háromszor mentünk orvoshoz, mindháromszor savtalanítót adtak, mondván túl sok a gyomorsavam és az okoz mindent.

Felületes vizsgálatok voltak, negatív orrmelléküreg-röntgen, negatív mellkasröntgen (mindegyik két alkalommal is), negatív allergiavizsgálat (bőrpróba), és laborlelet, amiben volt csillag, nem állítólag nem nagy eltérés és nem ide tartozik (túl kicsi vörösvértestek, túl magas kálciumszint).


Mivel a háziorvosom utalt rá, és én is sejtettem, hogy van pszichés ok is mögötte, próbáltam úgymond leszokni. Nem nyelni annyit, nem krákogni annyit. Ez segített. Ezen kívül Salvus gyógyvízzel inhalálok (gyógyszerporlasztó géppel) néha. Ez is segít. Régi orrsprés flakonba raktunk Salvus gyógyvizet, azzal minden reggel kiöblítem az orromat. Jó alaposan. Az is segített.


Már kezdtem volna megnyugodni, és terveztem, hogy megbeszélem a háziorvosommal, hogy mégse foglalkozom vele, amikor elkezdett aggasztani, hogy a garatomon van egy fehér, picit sárgás, el nem tűnő rész. Picit kitüremkedő. Ez állítólag akár rák előjele is lehet!!


Így holnap valószínűleg elmegyek orr-fül-gégészetre.



Olvastam róla, ez lehet orrpolip is, amit vagy műtenek, vagy szteroidot adnak rá. Nagyon nem akarok szteroidot, a spré még csak haggyán, de tablettát nagyon nem.

Nektek adott ilyesmit az orvos?

Mivel kezelt? Mit mondott?

Magánorvos vagy SZTK?



Amúgy szerintem nekünk ez főleg a légszennyezettség miatt van. Nálam személyesen még rossz légzési szokások (berögzötten túl sokat lélegzem szájon át, legalábbis itthon), egyéb pszichés okok is lehetnek mögötte.



Ha nem komoly, csak teszem azt, kicsi anatómiai rendellenesség vagy túlérzékeny nyálkahártya áll a tüneteim mögött, akkor nem akarom, hogy gyógyszert szedessen...

Nézze meg, nagy-e a baj, ha nem, akkor küldjön el azzal, hogy majd mutassam meg magam, ha rosszabbodnak a tüneteim.

2012. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, egyikőtök se nézi már, de leírom.


Voltam fül-orr-gégésznél, és szerencsére nem vette túlzottan komolyan a dolgot.

Meséltem neki, hogy Salvus gyógyvízzel inhalálok (inhaláló gép) illetve öblítem az orromat. Azt mondta, ezt csináljam tovább, napi többször. És hogy látszik is az orromon, hogy azért segít rajta a gyógyvíz.

Nem látott polipot, csak sok váladékot. A garatomon a folt az heg. Hegesedésre hajlamos a nyálkahártyám.

2012. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha még valakinek aktuális ez a kérdés, írjon nekem nyugodtan, én is ilyenben szenvedek, jövő héten műtenek.
2017. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Valaki talált megoldást? Írjatok.


#13. Miért kellett megműteni? És használt vmit?

2023. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14, orrgarati cisztám volt, ez egy endroszkópos vizsgálattal derült ki.

A műtét után közvetlenül volt még ilyen váladékozás, a háziorvosom azt mondta, hogy ez normális, mert nagyon megbolygatták a mirigyeket.

Nekem ezzel egyszerre volt orrsövény műtétem is, úgyhogy rendbe tettek.

Azóta szinte teljesen megszűnt a probléma, nagyon-nagyon ritkán érzek valamit a torkomban, de szerintem az inkább az orromból jöhet vissza, mert mindig olyan napokon volt ez, amikor reggel nem fújtam orrot..

Nekem egyértelműen használt a műtét, előtte már nagyon rossz volt.

2023. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Köszi szépen, hogy megírtad! Örülök, hogy sikerült a műtét és jól vagy!
2023. ápr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!