Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Amióta normális...

Mit tegyek? Amióta normális eszek csak hízok.

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok.1 éve 80 kg voltam és elkezdtem diétázni.Most vagyok 60-61 kg.De az utóbbi hónapba úgy fogytam 5-6 kg-t, hogy nem ettem többet 900 kcalnál.

Ezt a szüleim észre vették és most próbálnak vissza szoktatni a 2000 kcal-ra.Ez megy szombat óta.És azóta csak hízok.Akkor voltam 60.4 kg most meg 61.1 kg.


Mit tegyek, hogy megállítsam ezt a folyamatot?

Nem akarok hízni de mégis normálisan akarok enni..Tudom, hogy rossz ötlet volt "koplalnom" de rettegek a visszahízástól.


2011. aug. 10. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
lassan szoktasd magad vissza a normális étkezésre, egyszerre csak kicsit emeljetek, különben gyors hízás lesz a vége!
2011. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos semmit nem fogsz tudni tenni, 900 kalóriára enni 2000-ret = hízás. Mozogj többet, de igazából a megoldás az lesz, hogy visszahízol, és kezded elölről, ezúttal normálisan, mozgással és egészséges kajákkal.

Minden elismerésem viszont a szüleidé, sajnos manapság kevés szülő törődik annyira a gyerekkel, hogy ilyesmit észrevesz és tesz is valamit. Örülj, hogy ilyen szüleid vannak.

2011. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Többet mozgok.Sokkal többet de hiába..De ezt komolyan nem lehet valahogy megállítani?
2011. aug. 10. 12:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Sehogy így jártál, és megérdemled.

Sportolj többet, és adj hálát a szüleidnek, amiért foglalkoznak veled. A kh-ban is visszahizlalnának, de ott sírógörcs közepette, utálatosan - itthon meg szeretetből kajáltatnak.

2011. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi ezt a kedves komit.

Nem hinném, hogy megérdemelném.

Mindent megfogok azért tenni, hogy ne hízzak vissza.

Nincs olyan, hogy nem lehet ellene tenni.Csak próbálkozni kell.És igen, őrülök én is hogy törődnek velem a szüleim.

2011. aug. 10. 12:57
 6/8 anonim ***** válasza:

De sajnos van, mert vannak alapszabályok, amiket figyelmen kívül hagytál vagy nem hittél/nem hiszel el. A kikoplalt szervezet kétségbeesetten raktároz minden falatot. Az anyagcseréd le van lassulva.

Normális esetben 2000 kalóriával nem híztál volna tovább (nyilván azért lettél 80 kiló, mert jóval többet ettél), és 1500-zal, ha lassan is, de fogytál volna.

Mivel koplaltál, már 1500-zal is hízni fogsz, mert az hirtelen több mint másfélszer annyi, mint a 900. Mind megy tartalékba. Nem tudsz ellene tenni, így működik a szervezet.

Ha mégis meg tudnád oldani ezt a kérdést, nők millióival tennél jó, és meggazdagodnál. De eddig még senki nem jött rá a megoldásra.

2011. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem azért lettem 80 kg mert többet ettem.Azért lettem annyi mert elkezdődött nálam a kamaszkor és beindultak a hormonjaim és ekkor nem kezdtem el sportolni.

De ha újból 1000 alatt eszek akkor nem hízok tovább..Ugye?

Amúgy remélem, hogy max, 3 kg jön fel rám..Mert attól még meg tudok szabadulni.

2011. aug. 10. 13:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ne hazudj magadnak. Ennek semmi köze a kamaszkorhoz meg a hormonokhoz. Aki ezt állítja, a felelősséget akarja levenni rólad, meg arról, aki a nagy mennyiségű kaját eléd rakta, hogy edd meg. Ha gond lenne a hormonjaiddal, nem tudtál volna lefogyni, a hormonzavaros akkor is hízik, ha csak fényképről bámulja a kaját. És nem múlik el magától.

Az igazáság az, hogy azért híztál meg, mert több kalóriát vittél be (sokkal többet!), mint amire szükséged lett volna.

A fogyás elsődleges feltétele, hogy tudd az okát. Ha te nem tudod vagy tagadod, kapásból vesztettél a kilókkal szemben.


Második dolog: itt lógsz a neten, nem hiszem, hogy nem olvastál el kétmillió kérdést. Mindig leírjuk, hogy aki koplalással fogy, az számíthat arra, hogy többet hízik vissza, mint amennyit lefogyott. Ezt hívják jojó effektusnak. Keress rá a neten, ha már itt ülsz a gép előtt.


Harmadik: látom, még mindig nem tanultál a hibából. Variálsz az 1000 kalóriával, mikor látod, hogy 900-zal hova jutottál. Az 1000 kalória fele annyi tápanyagot tartalmaz, mint amire szüksége van a szervezetednek. Bele akarsz betegedni? Fejlődik a méhed, a petefészked. Mit akarsz, hogy ne fejlődjön? Meddő akarsz lenni? Mert kb. ilyen kilátásaid vannak.

És nagyon remélem, hogy a szüleid észhez térítenek és nem hagynak éhezni.

2011. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!