Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van az éber álom?

Mitől van az éber álom?

Figyelt kérdés
Nem tudom amúgy, hogy így hívják-e. Elég gyakran megesik velem, hogy tudatomnál vagyok, de se megmozdulni sem megszólalni nem tudok. Mármint így éjszaka. Olyan, mintha felébrednék, de csak az agyam ébredne fel. Kiskorom óta rendszeresen elő jön ez a dolog, de rohadtul utálom. Mondjuk ki szeretné :S Már ha erőlködök, akkor tudom csikorgatni a fogaimat :D és pár perc után nagy erőfeszítésekkel fel tudok ébredni. Mások is szenvednek még rajtam kívül ebben? És mi ez egyáltalán?
2011. aug. 8. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Alvásparalízisnek hívják és leginkább a stressz miatt van.
2011. aug. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kössz! Már legalább tudom, hogy mi a neve :) Be is találtam egy könyvet a dologról, majd elolvasom.
2011. aug. 9. 00:13
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Innen már csak egy lépés az asztrál utazás kalandja, miért nem próbálod azt megtanulni? Más néven ha nem olvastál még róla, testen kívüli élmény, vagyis nem egyenlő az álmodással.
2011. aug. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha az is ilyen para, mint ez, akkor inkább kihagyom. De egyébként agyaltam ilyesmiken, hogy megtanulni az irányított álmodást meg hasonlók, de mindig lusta voltam utána keresni. Ha amit mondasz létező dolog, akkor lehet kipróbálom. Csak nehogy ne találjak vissza :P
2011. aug. 10. 09:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!