Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon csúnyák a körmeim,...

Nagyon csúnyák a körmeim, pedig csak 17 éves vagyok. Mit tehetnék velük?

Figyelt kérdés

Rengeteg bajom van a lábujjaimon levő körmökkel. Rendszerint vágás után benőnek, nem kis fájdalmat okozva ezzel. Annyira benőnek, hogy utána a csillagokat látom, ha ki akarom vágni a benőtt részt. A 2 kislábujj körmöm pedig fura szarusodásba kezdett,pont úgy néz ki, mint a 75 éves mamámé. A csúf látvány elfedésére egész nyáron színes lakkokat használok. Ma reggel mostam le a régi lakkot, amikor láttam, hogy egyik körmöm (gyűrűs lábujj - nem tudom ezt így nevezik-e) fele be van törve végig. Próbáltam megigazítani, de kiszakadt a fél körmöm.

Az egészben az a fura, hogy az a puha bőrrész a körmöm alatt abszolút nem fáj. Ez a helyzet a bal nagylábujjammal is. Körömreszelővel szinte a végig be tudok nyúlni a körmöm alá, és nem érzek semmit.

Tudom, hogy ez így nem normális, de mégis kihez forduljak az ilyen bajaimmal?

[link]

[link]

[link]


2011. júl. 21. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

1 bőrgyógyász és kezeltesd a gombát

2 pedikűrös-manikűrös és ne lakkozd, sőt hozzá se nyúljál egyikhez se

2011. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szerinted gombám van? :O

néztem a neten képet gombás körmökről, de azok sokkal csúnyábbak, mint az enyém

2011. júl. 21. 11:47
 3/3 anonim válasza:

szia.nekem is volt ilyen problémám, én a sebészetre mentem,ott leszeték a körmömet a nagylábujjamról és ameddig nőtt vissza,megtudott gyógyulni a bőr körülötte. nekem ot az orvos azt mondta,hogy a pedikűrős csak átmeneti megoldás, ott kiáztatják a lábat és ugyanúgy kivágják a körmöt. ez persze jobb,mintha otthon magadnak csinálnád, de nem végleges,mert a körmöt mindig újra ki kell vágni. a sebészeten azt mondták,hogy próbáljam "kinöveszteni" a körmömet.hogy így ránőljön a bőrre vagy nemtom.de szerintem egyszer elkéne menned, ott leszedik meggyógyul a bőröd(visszahúzódik a gyulladás ha van) és ki tudod növeszteni,mert elvileg nem lesz olyan a bőröd hogy benőljön alá.

a másik lábamon nem volt annyira dúrva, ott nem szedték le csak rakott rá mindenféle cuccokat meg vattát a körmöm alá és úgy nem nőtt be, de ezt csak akkor lehet ha nem olyan dúrva a helyzet.

2011. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!