Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas a pulzusom. Miért?

Magas a pulzusom. Miért?

Figyelt kérdés
A vérnyomásom normális, sőt inkább alacsony. olyan 110/65 körül általában. a pulzusom viszont 85-95 között mozog. kb 85 a legalacsonyabb és 100 a legmagasabb nyugalmi állapotban. 18/l
2011. júl. 20. 15:38
 1/6 Smartguy86 ***** válasza:
Sport?
2011. júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem sportolok. esetleg néha úszom, futok vagy biciglizek, de csak hobbi szerűen. van hogy hetekig nem csinálok semmit.
2011. júl. 20. 15:42
 3/6 Smartguy86 ***** válasza:
Akkor legjobb, ha nekikezdesz! :) Az majd rendbe teszi.
2011. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van. A sportolóknak alacsonyabb a pulzusa.

Viszont: emelheti pl. a láz, hőemelkedés, átmenetileg.

Ha mindig 90 körül van, akkor megérné egy vérképet csináltatni. Lehet, hogy alapból magas, és akkor tul.képpen nomális (nekem is magas), de okozhatja valamilyen betegség. Nekem pajzsmirigyet vizsgáltak, de szerencsére negatív lett.

2011. júl. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ennyiii válasza:

Magas pulzusszámot okozhat alacsony vérnyomás. Gondolj csak arra, hogy ha valaki elájul hevesen ver a szíve. Miért? Azért mert az agy oxigénellátását biztosító megfelelő vérmennyiség hiányzik, nem jut el az agyhoz, ezért alakul ki az oxigénhiányos állapot. A szervezet okos, rögtön korrigál, emeli a pulzusszámot, ezzel próbálja feljebb pumpálni a vért, de ha nem sikerül, akkor elájul az illető. A bőre halvány lesz, mert a létfenntartó ösztön a vért a perifériás területekről, a kapillárisokból (hajszálerek) a létfontosságú szervekhez csoportosítja át. Remélem érthető a dolog. Nem vok se orvos, se mentős, de tapasztaltam, meg nagyon érdekel az elsősegélynyújtás, ilyesmi. Tapasztalatból írtam amúgy a fentieket, télen én is majdnem összecsuklottam, mert volt kb 15 kilós *uzi válltáskám amivel igyekeztem a vonatra, de félúton furcsán éreztem magamat, a hasam fájt, de mintha az aortám fájt volna. Meg is ijedtem, mert tudok olyanról, aki amiatt halt meg, mert elrepedt az aorta és elvérzett. Akkor amúgy is eléggé rossz passzban voltam bnőm miatt. Szóval egyre rosszabbul lettem és lépésről lépésre nehezebben mentem előre, végül meg kellet állnom, mert nem bírtam menni. Uccsó esélyként beütöttem a telómba a 104-et, de nem hívtam. Persze akkor ugrott be hogy le kéne dobni a cuccokat. Utána jobban lettem pár másodpercen belül, de a vonatozás végéig remegett a térdem a sokktól.

Még aznap utánanéztem, hogy mi is történt valójában, mert az volt az első eset, hogy ilyen előfordult velem. A táska vállpántja elszorította a nyaki ütőeremet (mind a 2-t mert volt egy nagy válltáska + a laptop a másik oldalról). Az ájulásérzést pedig az agy 2-3 mp-es oxigénhiánya okozta. Ennyiii

Szóval kérdezőpajtás tanácsolom neked, ha még nem tetted vna meg, akkor menj el vérvételre, majd kardiológiára. Ez a legfontosabb. Ha nem muszáj ne szedj gyógyszereket, inkább mozogj, mert az rendbe tud hozni mindent.


Ja amúgy a táskát azóta nem használom, pedig tiszta új, 8000 Ft-ért eladó. Nem vicc!

2011. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ennyiii válasza:
ja amúgy 19/F
2011. aug. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!