Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy bereped a...

Miért van az, hogy bereped a szám széle?

Figyelt kérdés
Már elég unalmas, hogy havonta 1-2x bereped a szám széle, nem tudom miért, de lehet attól, hogy keveset iszok? Mert tényleg elég kevés.. Vagy valami más?
2011. júl. 19. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet vérszegénységtől, vashiány vagy vitaminhiány (B vitamin) esetén is, de ha a száj sarka reped be, az gombás fertőzés, vagy bakteriális is lehet. Háziorvoshoz menj.
2011. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
úgy érted olyan "cserepes" lesz? nekem is majdnem mindig olyan de inkább télen. zsírozd be jól el fog múlni. amúgy az azért van mert északa mondjuk nem kapsz levegőt vagy elalvás előtt bedugul az orrod és ha nyitott szájjal alszok akkor kifolyik a nyálad és kimarja picit.ezt onnan tudod hogy megjegyzed melyik oldalon aludtál el és ami a legközelebb van a párnádhoz ( a szád széle) az fog kirepedni. vagy amelyik oldalon felébredsz.
2011. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sokáig vagyok fent, nem tudok semmilyen fertőzésről, de ha bekenem akkor 1 hét múlva lemegy, csak idegesítő hogy úgy kell menni helyekre. Am sosem horkolok, szóval sztem nem azzal van a baj, nem lehetséges akkor az, hogy mégis a kevés víz az oka? :/
2011. júl. 19. 20:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Okozhatja a kevés folyadék is, hiszen kiszárad a szervezeted és az ajkad is, próbálj meg napi 2 litert meginni, hogy akkor is szárad-e, és egyél B vitaminban gazdag élelmiszereket.
2011. júl. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eszek sok gyümölcsöt, és zöldséget, és amúgy ost több vizet iszok és el is tűnt :D. Köszi. ;)
2011. júl. 20. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!