Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ha 4 napja fáj a...

Mit tegyek? Ha 4 napja fáj a fülem és bedugul! De ha lehuzom a fülcimpám akkor kidugul (léccike orvost ne javasoljatok) mellesleg sok viz ment bele.

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 20:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
nem tudom mit írtak az előttem szólók, de ezzel menj el orvoshoz, mert én is így voltam, mígnem az egyik fülemre már nem hallottam, és már akárhova huzigálhattam a fülcimpámat. az orvos belegyömöszölt valami hosszú vattaszerűséget, fájdalomcsillapítót szedtem napi 2x. most nem fáj, a kezelés után fog fájni. nem fogok hazudni, ki.........ttul fájni fog, de menj el, mert ez hallójárat gyulladás. én időben elmentem de utána is még szűkebb volt ott a hallójárat, és gyanítom h arra a fülemre rosszabbul hallok, bár nem vagyok benne biztos. azért nem, mert nem érzékelhető, csak ha pl fülhallgató van rajtam (és biztos nem az a rossz). szal ezzel menj el fülészetre!
2011. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"tegnap, 16:51"-nek!

Ha már itt tartunk, szeretném felhívni a figyelmet egy veszélyforrásra, amit szerintem nem sokan tudnak, a kereskedelem, pedig nem reklámozza. A fülhallgatós, füldugós zenehallgatásról van szó! Hosszabb távon halláskárosodást okoz!! Magyarázata egyszerű: hallószervünk úgy van megtervezve, hogy a hanghullámok a dobhártyát, normál esetben, két irányból terhelik. A füldugós hangszórók csak egyből! Ezek nem is a hártyát, hanem az ahhoz kapcsolódó, rezgéseket továbbító 3, érzékeny csontocskát terhelik túl, ez nagyothalláshoz, később süketséghez vezethet! Gondoljatok bele: a puskaporos ágyúk idejében a tüzérségnek előírás volt, hogy tüzeléskor tátsák ki a szájukat! Értitek, miért?

Köszönöm!

2011. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12:52

Tisztában vagyok vele, de zenét hallgatni nagyon szeretek, és ha nyilvános helyen teszem csak fülhallgatóval tehetem. (Tudom, hogy van a világon fejhallgató is, de az nem kényelmes, mert az egyik fülem úgy érzem, olyan hülyén lenyomja.) Mert ha meg nem használsz fülhallgatót illetlennek számítasz. Szóval tudom, amit írtál, de ez van.

2011. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!