Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen szőrös?

Miért vagyok ilyen szőrös?

Figyelt kérdés

Szó szerint mindenhol szőrös vagyok,van ahol erősebb,van ahol gyengébb,de szinte mindenütt eléggé látszik,és fekete.A hajam is fekete,és nagyon dús.Anyukámnak alig van szőre,a lábán,a hónalján,meg a kezén vmennyi,máshol még pihéket se látni.Nekem meg a hasam,hátam,az egész lábam,a fenekem,szóval mindenem.Persze szőrtelenítek,de azért az egész testemet mégse lehet,nagyon fárasztó.Már évek óta ez van,és már kezdek bele fáradni ebbe.Az arcom se a legszebb,mert bár nagyon,ronda pattanásaim nincsenek,de mitesszeres,és tág pórusú.Szeretnék vmilyen megoldást találni ezekre a problémákra.Ha elmegyek a háziorvosomhoz,mit mondjak neki?Nagyon kínos ez nekem:(

17/L


2011. jún. 13. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez adottság, hormonális állapot. Ha kórosan szőrösödsz, egy hormonvizsgálat szóba jöhet. Ehhez kérhetsz a háziorvostól beutalót. De én javasolok kozmetológus-bőrgyógyász szakorvost. Az megoldást is mond.
2011. jún. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondd el a háziorvosnak, hogy ez a helyzet (nála ne érezd kínosnak, lát ő ennél sokkal súlyosabb dolgokat is), ő be fog utalni a megfelelő szakrendelésre.
2011. jún. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és mivel orvosolják ezt,ha mondjuk hormonzavarom van?gyógyszert kell szednem?vagy hogyan?Akinek van hasonló baja,írhatna róla,érdekel:)
2011. jún. 13. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
A testvérem hasonló problémákra tablettákat kapott. Megállapítottak nála PCO-t is (esetleg ilyen fórumokat keresgélhetsz sorstársak után kutatva), amelyre, ha jól tudom szintén gyógyszereket illetve speciális étrendet kapott.
2011. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is az szőrösebb tipusú vagyok,nekem a nőgyógyász írt fel fogamzásgátlót rá(szőrösödés miatt).
2011. jún. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egyébként ha nem akarsz háziorvoshoz menni, akkor javaslom a lézeres szőrtelenítést. Ez kicsit drága, testrészenként változó az ára, de ahhoz képest, hogy egy életre szól, elég olcsó. Ha évekre leosztanád, hogy mennyit kell fizetni ezért, akkor elég kevés :) Ez jó megoldás és kortól függetlenül megcsinálják, de azért kérdezz meg valakit a tapasztalatairól.
2011. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!