Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a pattanásaimmal?

Mit csináljak a pattanásaimmal?

Figyelt kérdés
az arcomon van a legtöbb, probáltam már arcszesszel, meg valamit kénszappant is de nem használt eghgyik sem, esetleg van vkinek vmi működő ötlete?
2011. máj. 31. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Nyomkottasd ki kozmetikussal, aztán rendszeresen kezeld arctisztító tonikkal, bőrradírral.

A pattanások azért jönnek ki, mert a szőr kimeneti nyílása eldugul a belerakódott zsiradéktól, kosztól, emiatt a faggyúmirigyek begyulladnak, gennyet termelnek.

Az butaság, hogy kinyomni nem szabad, a kinyomott pattanás hamarabb gyógyul, mint amit csak úgy hagysz. Ezt jobb szakemberre bízni, mert csúnya következménye lehet.

2011. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress fel egy bőrgyógyászt, aki személyre szabottan kezeli a bőrödet. Egy jó doki szinte csodákra képes.
2011. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekem a kozmetikus csak még jobban elcseszte a bőrömet a sok nyomkodással. A bőrgyógyász szépen helyrehozta.
2011. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem kozmetikus nem segített, még több lett stb, bőrgyógyász krémet írt rá, ideig óráig segített, de nem szüntette meg a problémámat, viszont nagyanyám gyógynövényes könyvébe olvastam valamit és alkalmaztam és olyan lett a bőröm mint amilyen gyerek koromba volt:) rákerestem most neked neten. Érdemes kipróbálni.A csalánteát kúraszerűen kell inni, én úgy ittam, hogy három hét teázás, egy hét szünet.Diólevelet nem próbáltam mert az ecetes tormás lé bevált:)


AKNE (PATTANÁS)

A bőrnek ez a megbetegedése pattanásokban nyilvánul meg. Az akne túlnyomórészt az arcon lép fel, de a háton is előfordul. A pubertás idején több fiút érint, mint lányt. A nemi érés befejeződésekor többnyire magától eltűnik. Az akne megszüntetéséhez mindenekelőtt a táplálkozást kell megváltoztatni. A zsíros ételek, az erős fűszerek és az édességek tilosak. Ajánlatos a teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér, a sovány túró, a gyümölcsök, a saláták és a zöldségek fogyasztása. Az alább megnevezett teákkal együtt ez az eljárás a vértisztítás bevált eszköze, amely a pattanások eltűnéséhez vezet.


CSALÁN A csalán Isten kertjének legjobb vértisztító és egyben vérképző gyógynövénye. A kímélő táplálkozás mellett naponta igyunk meg egy liter csalánteát. Egy csésze teára egy púpozott teáskanál növényt számítsunk, forrázzuk le és hagyjuk állni egy fél percig, míg a tea világoszöld színt nem ölt.


TORMÁS-ECETES PAKOLÁS Frissen reszelt tormát töltsünk egy palackba és öntsünk rá annyi bor- vagy gyümölcsecetet, hogy a tormát ellepje. A keverék tíz napig áll meleg helyen. Ezután az eszenciát reggel és este felkenjük a nedves arcra, tíz percig rajta hagyjuk, hogy kifejthesse hatását, aztán tiszta vízzel, előbb forróval, aztán hideggel, leöblítjük.

DIÓ Egy púpozott teáskanál apróra vágott diófalevelet áztassunk be 1/4 liter hideg vízbe tizenkét órára. Ezután a levet melegítsük fel, szűrjük le és öntsük az arcmosó vízhez. A dióleves lemosás alkalmas módszer az aknék eltüntetéséhez.

2011. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia !


Van egy oldal itt szétnézhetnél.

2011. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előszöris: hány éves vagy?

Ha tizenéves vagy, akkor ez teljesen normális jelenség. Hormonális változások vannak, erre reagál a szervezeted. Pár éven belül magától el kell múlnia. Ha idősebb vagy, akkor fordulj szakemberhez. Rengeteg dolog befolyásolhatja: életmódod, táplálkozásod, genetikád, pszichés helyzeted stb.


A kinyomkodás segíthet is meg árthat is, de elsősorban az okot kell kezelni, nem a tünetet.


A bőrápolás a hormonális változásokat meg az egyéb kiváltó okokat nem befolyásolja. Elsősorban azt a célt szolgálja, hogy a sérült arcbőröd ne fertőződjön el. Az arcszesz önmagában nem elég. Teljes bőrápolásra van szükséged (arctisztító + tonik + arctej). Ha lány vagy, akkor zsíros bőrre ajánlott készítményt használj. A férfi bőrápolók eleve mind zsíros bőrre vannak kitalálva.

2011. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

netbio.hu/spd/NetBio_784447/DSM_Holttengeri_iszap_pakolasnak_500gr


Ez lemeradt.

2011. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad nekiesni házilag. Bőrgyógyászhoz kell menni és elmondja mit kell tenni. Addig is sűrűn kell mosni majd vattakoronggal tisztára törölni.
2011. máj. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
17 vagyok, hát köszi a válaszokat, eléggé megoszlik a vélemény, most mégugyse tudom hogy mit csináljak vele :)
2011. máj. 31. 22:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!