Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedésre tényleg jó az...

Székrekedésre tényleg jó az étolaj?

Figyelt kérdés
Ha igen mikor,és mennyit kell belőle "enni"? Úgy értem reggel éhgyomorra,vagy akár most is lehet(még nem ebédeltem csak reggeliztem)?
2011. máj. 26. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem vált be (bár utána majdnem mindent kihánytam, ami a gyomromban volt), de elvileg jó. Nekem a hashajtó sem használt, szóval érdekes az emésztőrendszerem. A vasat meg tudnám enni, sztem.
2011. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az nem jó. Nagyon drasztikus lehet.Makacsabb székrekedésnél a természetes eredetű keserűvizeket vedd igénybe. A reggel, éhgyomorra megivott keserűvíz rövid időn belül kifejti hatását. De segíthet az is, ha 2 deci langyos vízbe egy kávéskanálnyi keserűsót feloldasz, és megiszod.
2011. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mhh, nehogy már magában igyad az étolajat! Ha tényleg nagyon rossz, akkor ugorj le egy patikába, és vegyél szenna teát, az legalább természetes, vagy valamilyen hashajtót, akár Hunyadi gyógyvizet, de szerintem ne kísérletezz az étolajjal!

Igyál 100%-os narancslevet, olcsóbb is, mint az étolaj. (Ha eszel rá egy joghurtot is, tuti megjön a hatás. ;) )

2011. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább a gyógyszertárba Laevolac-ot. Azt bármilyen italba bele öntheted és semmilyen íze nincs, viszont a hatás garantált. A mamának én is azt adom, fekvő beteg volt úgy hogy egy héten egyszer kakilt. Mióta adom neki, javult a helyzet. De vigyázz, hogy eleinte kis mennyiségbe (kb egy kanálnyival) kezdj, mert tényleg nagyon hat.
2011. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az előbb olvastam,hogy a sós víz is jó,úgy,hogy 5 dl vízben 2-3 evőkanál sót feloldani,és nem egyszerre(mert abból hányás lenne),hanem rövid időn belül elkortyolgatni. Szerintetek?
2011. máj. 26. 13:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!