Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajuk lesz az orvosoknak?

Mi bajuk lesz az orvosoknak?

Figyelt kérdés
Elmentem ma a Jahn Ferenc kórházba fül orr gégészetre és ultrahangra. Felvilágosítottak ott hogy nem hajlandóak megvizsgálni csak akkor ha van fogadott orvos mert nem a kerületbe lakok. Én meg a kerületibe nem vagyok hajlandó elmenni mert ott megölik az embert. Mi baja lesz az orvosnak ha olyan embert vizsgál aki nem a kerületbe lakik? Úgy kezeltek mintha egy ufo lennék.
2011. máj. 25. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak a kerületben lakó (lakóhely szerint hozzájuk tartozó) betegek kezelési költségét téríti meg az Egészségbiztosítási Pénztár. Nem azt látja el az orvos, akihez kedve van.
2011. máj. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem,tévedsz..Ez a törvényes eljárás.Olvass csak utána.
2011. máj. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó de én akkor se leszek hajlandó elmenni a hoz ami az én kerületembe tartozik. Inkább megsüketülök.
2011. máj. 25. 14:39
 4/10 anonim ***** válasza:
A kórházaknak fix keretük van, abból kell sajnos gazdálkodniuk. Ne az orvost hibáztasd, sajnos nagyon meg van kötve a kezük:S
2011. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig éppen most tervezik a kötelező beteg utat. Ha nem a kijelölt orvosodhoz mész, akkor fizetsz.
2011. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt,hogy te megsüketülsz, gondolom a doki magasan szarja le! Nem rohad le a keze, de ha téged megvizsgál, akkor még x ezer embert is vizsgálhatna, aki körzetileg nem oda tartozik, csak éppen nincs kedve a sajátjába menni!
2011. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

S te nem vagy sürgős eset. Merthogy ebből vannak a nagy viták is, vagy éppen halálesetek, hogy sokszor a sürgős eseteket is átirányítják más kórházba...

S igen, úgy kezelnek mint egy ufo-t. Hát ez van.

Én egyszer fetrengtem a földön, annyira görcsöltem, és a doki kijött, szólította a következőt, rám nézett, majd bezárta az ajtót. Aztán mikor sorra kerültem 2 óra fetrengés után, közölte, hogy hogyan kerültem ide, és hogy képzelem, hogy nem oda mentem, ahol lakom. Nos, éppen egy ismerősömnél tartózkodtunk, kb. 100 km-re a lakóhelyemtől, amikor rosszul lettem. Hát nem is értem miért nem autókáztam vagy buszoztam 100 km-t a görcseimmel, hogy az illetékes kórházba mehessek.

Amúgy elláttak, de közben elküldtek a sunyiba is.

De nem az orvosok hibája mindez.

2011. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ezért járok magán orvoshoz.


Nekem itt csak ideiglenes lakcímem van, amúgy több száz kilométerre innen van az állandó lakcímem. Még ebbe si bele szoktak kötni.

Na, abból a pénzből, amiből hazautaznék már kifizetem a magánorvost. És jobb ellátást kapok (már ha jól választom meg a magánorvost, mert ezt is be lehet nézni...)

2011. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

oda mehetsz ahova tartozol vagy fizetsz.

Ha az orvos ellátna téged, akkor neki nem térítenék meg a munkáját, hiszen a TB nem fizetné ki.

Miért vizsgálna téged ingyen?

Ha nem tetszik ahová tartozol akkor menj magánklinikára,ott semmit nem kérdeznek.

2011. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem oda tartozol. Én is voltam már így, elmentem az illetékes kórházba semmibe néztek,pedig nekem nagy volt a bajom(nem rég költöztem ide, nem tudtam, hogy így fognak viselkedni, teljesen megalázva éreztem magam) Majd felhívtam a régi kórházat ahova jártam, hogy tudnak-e fogadni, de azt mondták ha nincs orvosom akkor nem, hát fogadtam egyet. Igaz, hogy pénzbe került, de embernek érezhetem magam mikor oda megyek.
2011. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!