Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A csoki okozhat függőséget,...

A csoki okozhat függőséget, ha igen valaki elmagyarázná az okát?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Okozhat.

Azért, mert jó.

2011. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a csoki maga nem okozhat függőséget. Ez inkább a fogyasztón múlik. Ha szüksége van valami pótszerre, stresszoldóra, akkor ugyanúgy nyúlhat cigihez, mint csokihoz, vagy bármi máshoz. Ha nem tart mértéket, az nem a csoki okozza, hanem a gyengesége és a kényszerevése.
2011. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem csoki függőségem van.
2011. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: nekem is.:D

Elsőnek is igaza van.:D

Másodiknak is, ,mondjuk én konkrétan az orvosi okokra voltam kíváncsi. Köszi azért.:)

2011. máj. 23. 20:57
 5/5 anonim válasza:
Igen, én is csokifüggő voltam egykor. Rengeteget ettem belőle egészen addig, míg epés nem lettem. Azóta kénytelen vagyok csoki nélkül élni, ha nem akarok rosszul lenni. 4 éve tudatosan nem eszek semilyen kakaósat. Nagy csokievő voltam, és miután megvontam magamtól a csokit, rengetegszer álmodtam azt, hogy csokit eszek, de ma már ritkábban. Időközben próbáltam mértékkel fogyasztani, de egyre többet ettem belőle rendszeresen, és nem esett jól. Így végleg lemondtam a kakaós dolgokról, már nem hiányzik és nem is ízlik annyira. Pedig nagyon szerettem anno, és el sem tudtam képzelni akkor, hogy én egyszer kakaó nélkül fogok élni.
2012. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!