Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen TSH szinttől lehet...

Milyen TSH szinttől lehet pajzsmirigy alulműködésről beszélni?

Figyelt kérdés
Hullik a hajam, nagyon száraz a bőröm, romlott a látásom, a hallásom, állandóan sápadt vagyok, karikásak a szemeim, 9 órákat alszom és mégis fáradt vagyok, rendszertelen a menstruációm, nehezemre esik egy dologra hosszabban koncentrálni. Van amelyik tünet csak pár hónapja, de van olyan,ami már kb 3 éve "megvan" és korábban nem volt jellemző semelyik. (pl dús volt a hajam, nagyon könnyen/gyorsan tanultam stb.)A háziorvosom nem akart továbbküldeni szakorvoshoz, mert szerinte túlreagálom. Direkt az azonos rendelőben,de más időben rendelő háziorvoshoz is bementem "véletlenül", aki rögtön kért nekem időpontot,de azt mondta, h beszéljem meg a saját dokimmal is. Pajzsmirigy uh-ra aug.29-re, szakorvoshoz dec 9-re kaptam időpontot :( Ilyen tünetekkel szerintetek érdemes magándokihoz elmenni, vagy várjak decemberig? :(
2011. máj. 17. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Magándokinál rögtön kapsz beutalót a vérvételre is, legalábbis én ezért járok hozzá.

A tüneteid indokolják.Igazából van egy határérték, amikben jó a pajzsmirigy, de egy jó orvos inkább a tünetekre hallgat.

Nekem jó volt az értéken, mégis felírt egy pajzsmirigy támogató gyógyszert és jobban is lettem tőle.Szinte kirobbantam az energiától, a körmeim megerősödtek , a hajhullásom elmúlt, a hajam csak 4 nap után zsírosodott, a bőröm is helyrejött.

Most a felső határértéknél van, de úgy kell beállítani, hogy a felső 1/3-ba essen az eredmény, akkor jó.

2011. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Voltam vérvételen más miatt, a TSH-ra az volt írva, h 4,2-ig jó, nekem 4,94 volt, de a háziorvos szerint ez még jó, a tüneteimet pedig a stressz okozza.
2011. máj. 17. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!