Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rozsdás késtől nem kaphatunk...

Rozsdás késtől nem kaphatunk vérmérgezést?

Figyelt kérdés
egy ismerősömnek van egy régi kedvenc kése, rozsdás már néhol, és azzal vág mindent. nem tudom lebeszélni róla, hogy ne használja, mert öreg, és azt mondja, hogy egész életében azzal evett, nincs semmi baja...
2011. máj. 16. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vágja meg magát úgy,hogy az elég mély legyen,úgy nem kaphat el semmit. Régen rozsdás szeget szúrtak az almába,hogy így pótolják a vasat a szervezetüknek,és semmi bajuk nem volt.
2011. máj. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Tévedés, hogy a rozsdától kapsz vérmérgezést. A rozsda csak szimplán vas-oxid. A rozsda azért veszélyes, mert többnyire olyan helyeken alakul ki, ahol nedvesség van. A rozsda amúgy is rétegekben válik le a fémről - így a nedves környezet + a rétegek alatti kis rések jó szaporodási helyet biztosítanak a tetanuszbaktériumoknak. Ezek fertőzik aztán a vért, ha megvágod vele magadat. Ha viszont a kés minden nap használva van és el van mosva, akkor nem maradnak meg rajta a bacik.
2011. máj. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Smartguy86 ***** válasza:
A vas-oxidot használják ételek színezésére is, a kódja E172.
2011. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
érdekes, köszönöm
2011. máj. 16. 23:00
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha elég erősen vérzik, akkor nem, mert kitisztul a seb, és a tetanusz nem szereti a levegőn oxidálódó vért.

Hidd el nekem, én már 300 éves vagyok eehehehehe...

2011. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szíven böknek vele, nem a vérmérgezés lesz a halál oka :)
2011. máj. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ki beszélt itt halálról meg sebről? énnem..
2011. máj. 17. 00:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahh so... Szájon keresztül biztosan nem kap(sz) vérmérgezést, ha rozsdás késsel vágja a kaját. Egy kis vasoxid nem okoz kárt, legfeljebb fémes ízt.
2011. máj. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2011. máj. 17. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!