Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyakori ujjpattogtatás...

A gyakori ujjpattogtatás tényleg kézremegést idéz elő idősebb korra?

Figyelt kérdés
Biztos ismerős eset, pattogtatod az ujjad és rádszólnak: Remegni fog a kezed öregkorodban.
2011. ápr. 11. 17:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

igen, ez sajnos igaz. elkopnak az ízületeid.

én is állandóan csinálom, képtelen vagyok leszokni róla.

2011. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nálam is megvan ez a rossz szokás. Egyszerűen nem tudok leszokni róla. Viszont ez esetben tényleg muszáj lesz...
2011. ápr. 11. 17:43
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem ez okoz remegést, hanem az, hogy nem megfelelően ropogtatod ki, és megsérülhet az ízület.Tehát ha nyomkodod és túl erősen, az okozhat gondot.
2011. ápr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2011. ápr. 11. 17:46
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem igaz, hogy kézremegést okoz. Teljesen ártalmatlan szokás, csak sokakat idegesít a hangja, ezért találnak ki mindenféle rémmeséket.
2011. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha így lenne. :)
2011. ápr. 11. 18:08
 7/20 anonim ***** válasza:
Kedves tévhitben élők. Nem okoz semmit sem!!! Én 30 éve ropogtatom őket és nem remeg a kezem jobban, mint 12 éves koromban.
2011. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Na ez jó hír. :)
2011. ápr. 11. 18:09
 9/20 anonim válasza:

Utolsó gratulálok a válaszodhoz XD ennyi ésszel szabadlábon:)

Amikor a tok megfeszül, kiterjedését számos tényező korlátozza. Ezek egyike az ízületi üreg térfogata, amit a benne lévő szinoviális folyadék mennyisége határoz meg. Ez az anyag ugyanis az alapvető fizikai szabályszerűségeknek megfelelően csak akkor képes kitágulni, ha az ízületi üreg nyomása annyira lecsökken, hogy az oldott gázok kilépnek a folyadékból. Amikor a gázok felszabadulnak, megnő az ízületi üreg térfogata, és ezáltal mozgékonysága is.Tehát ha mozgékony lesz úgy 30-40 éves korodra úgy fog remegni ,mint egy alzheimer-kóros embernek a keze.

2011. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Persze nekem is tolták ezt a szüleim, nagyszüleim. "Mert majd nem tudsz fogni vele, remegni fog, fájni fog..."

Előző vagyok, de tudok fogni, nem remeg, nem fáj. Ez olyan mondás szerintem, mint, hogy: "ne rosszalkodj mert elvisz a rézfaszú bagoly" hehe

2011. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!