Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fültisztítás óta semmit nem...

Fültisztítás óta semmit nem hallok az egyik fülemre. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 14:43
 1/8 anonim válasza:
100%
Sztem az nem attól van hacsak fel nem nyomtad az agyadig.
2011. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Napokban hallottam, a video-klinikán, hogy parafin olajat kell cseppenteni 1-2 cseppet utána irány az orr-fül-gégészet és kimossák mert valószínű belenyomtad a fülzsírt.
2011. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott lenni ilyen, eddig idővel kitisztult magától. Ha nagyon fájt, meleg vizes palackot tettem rá, vagy infráztam.
2011. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg benyomtad a fülzsírt a dobhártyádig. Mielőtt időpontot kapsz a fül -orvoshoz, hogy kimossa a füledet, előtte való este cseppents 2 csepp babaolajat a füledbe, hogy jobban ki tudjon jönni.
2011. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is benyomtad a fülzsírt! Anyukám ugyanígy járt. Elég sokat takarította a fülét, szinte naponta és egyszer csak bedugult. Mondta a doki, hogy ilyen sűrűn nem szabad, legalább is nem fültisztító pálcikával, mert azzal csak beljebb nyomkodja a zsírt. Kimosták neki és hallott újra. Azóta valami spray-t használ!
2011. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom a fültisztító pálcikával probálkoztál kitistítani a füled. Egy fülorrgégész aztmondta, hogy nemszabad azzal tisztítani a fület, hanem esetleg fülzuhannyal szabad. De a legjobb ha semmivel, csak zuhanyzáskor a fülkagylót kimosod.

Időnként szabad parafin olajat cseppenteni bele, ez oldja a fülzsírt.


Azt mondta nekem az orvos, hogy azért nemszabad, mert a pálcikával csak beljebbtoljuk a fülzsírt és eldugul a fülünk. Szóval gondolom neked is eldugult. Probálj meg parafin olajat cseppenteni bele és az majd oldani fogja, bár ez hosszabb folyamat, gyorsabb ha bemész az ügyeletre és kimossák.

2011. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Simán megmosod a füled

(belemegy a hab és tiszta lesz)

2013. dec. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs is olyan, hogy fültisztító pálcika.


Angliában a vattás pálcikára rá van írva, hogy

Cotton buds must not be inserted into the ear canal.'


és egyetlen hasonló kinézetű termék sincs a fülcseppek, mosdó alkalmatosságok, higiénia vagy egészségügyi termékek között, hanem kozmetika kategóriában van cotton buds meg make-up applicator néven. (Smink felvivő)

2015. máj. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!