Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hová tudok fordulni, ha úgy...

Hová tudok fordulni, ha úgy érzem igazságtalan döntést hoztak?

Figyelt kérdés

53 éves férfi vagyok,volt egy szívinfarktusom,aminek következményeként leszakadt az egyik szívbillentyűm,illetve a kórházban azt állapították meg,hogy a szivem 51 százaléka károsodott.Rehabilitációs járadékon voltam,mikor ez lejárt kértem a leszázalékolásomat.A szakértői bizottság 42 százalékos egészségkárosodást állapított meg,amire nem jár rokkantsági nyugdíj,mert az csak 50 százalék felett adható.Megfellebbeztem a döntést,mivel úgy gondolom,ha a kórházban azt állapították meg,hogy a szivem 51 százaléka gyakorlatilag nem működik,akkor az nem 41 százalék.Nem volt lehetőségem megindokolni,hogy miért fellebbezek,sőt igazából semmit nem kérdeztek tőlem,csak a kórházi papírokat olvasták át.Ez alkalommal 46 százalékot állapítottak meg,ami elég "furcsa",hogyha addig 41 volt szerintük,de a lényeg,hogy továbbra sem kapok semmit.Dolgozni nem tudok,mert a képesítésem szerinti munkavégzés komoly fizikai terheléssel jár,amit már nem bírok,orvosilag is tilos számomra.Tehát itt maradtam mindenféle jövedelem nélkül.A feleségemnek megszűnt a munkahelye,így az ő munkanélküli segélye és a családi pótlék az egyetlen bevételünk,amiből 3 iskolás gyereket kell eltartanunk.Nagyon el vagyok keseredve,és fogalmam sincs milyen lépéseket tudnék tenni.Tudja valaki,hogy ilyen esetben milyen lépéseket lehetne tenni?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


2011. márc. 1. 16:42
 1/1 A kérdező kommentje:
*41 százalékos egészségkárosodást állapított meg
2011. márc. 1. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!