Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Orvoshoz félek...

Mi lehet ez? Orvoshoz félek fordulni, az allergia nem valószínű.

Figyelt kérdés

Tágítom a fülem és ma van a 4. napja, hogy kicseréltem egy nagyobbra. Egy toll gumi részét tettem bele a fülembe, félbehajtva, mert csak így fért be, ami 3 nap alatt a fülem tágulásának megfelelően szét is nyílt. Eddig az volt a fejemben, hogy csak azért fáj, mert a kinyílás következtében folyamatosan tágult. Aztán tegnap vettem észre, hogy fel van dagadva és elég vörös is.

Kérdezgettem már máshol is, ott olyat kaptam válaszként, hogy "Lehetséges, hogy allergiás vagy az anyagra vagy megrepedt a füled.". Az allergiát azért zártam ki, mert már volt a fülemben előtte ilyen toll gumi része, csak más színű és persze kisebb.

Orvoshoz félek elmenni, szakadást nem látok rajta, bár elég véres genny jön, amit természetesen tisztítok.

Jegeltem már amikor tudtam, de sem látható, sem érezhető változást nem vettem észre ennek következtében.

Eléggé félek, mozgatni nem merem és tudom, hogy megkapom majd, hogy hülye vagyok és satöbbi, de nem szívesen venném ki..


2011. aug. 4. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
hát mint írtad gennyes... nem ártana orvoshoz menned mielőtt elfertőződik, és nagyobb bajod is lehet mint hogy félsz elmenni.
2011. aug. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Máskor is volt már gennyes, csak a mérete miatt nem ennyire..

Mindenesetre ha rávenném magam az orvosra, amivel eléggé küzdök, akkor hova érdemes ezzel elmenni?

2011. aug. 4. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
a háziorvos segít rajta biztosan. vagy elküld szakemberhez esetleg ha úgy látja.
2011. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én arra gondolok, hogy a fülporc vagy a környező szövetek fertőzés miatt gyulladtak be: ha a porc, akkor kellő kezelés nélkül NAGYON csúnyán deformálódhat a hegesedés miatt a füled. Ez elég gyakori, ha magadnak csinálod/cseréled az ékszereidet és nem figyelsz az alapos és minőségi fertőtlenítésre. Mindenképpen menj vele szakemberhez!


Megértem, ha félsz orvoshoz elmenni, mert gondolom nem szeretnél megválni a fülbevalódtól és a kitágított füleket sokszor tényleg nem szépen varrják össze, de egy meggyógyult fülbe később újra rakhatsz ékszert, egy csonkába nem..


Ugyanakkor ha az orvosoktól továbbra is tartassz, akkor menj el egy tapasztalt és felelősségteljes piercerhez. Ők már sokszor láttak ilyet és sokszor jobban ellátják a begyulladt testékszereket, mint az orvosok, a gond az, hogy Pesten a sok "nyerészkedő" között nehéz lelkiismereteset találni, vidéken pedig általában jóval messzebb van egy megbízható stúdió, mint egy sebészet. Ha esetleg erre nincsen pénzed, akkor hívj fel egyet-kettőt-többet és szépen kérdezd meg őket, hogy mi lehet ez és hogy mit tegyél vele.

2011. aug. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat.
2011. aug. 4. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!