Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol lehet megtalálni a régi...

Hol lehet megtalálni a régi Béres csepp öszetételét?

Figyelt kérdés

Egy elterjedt városi legendát (urban legends) halottam töbször, több helyen a lényegük ez asllangokat mellőzöm:

Forgalomba van most is olyan termék amit Béres cseppnek neveznek, de ennek az összetétele jóval szegényebb mint az eredeti Béres József által készített cseppek össetétele.

Egy csomó mikro elemet kihagytak, másoknak a menyiségét megnövelték.

Az eredmény az lett hogy a mostani Béres cseppnek egyáltalán nincs olyan regeneráló, gyógyító hatása mint az eredetinek.

A mostani Béres csepp is alkalmas néhány hiányzó nyomelem pótlására, sok más hasonló készítményhez hasonlóan, csak éppen nem Béres József tudományos munkáságán alapuló szer.

Szeretnék egy régi Béres csepp receptet találni hogy letisztázzam magamban: valóban igazak-e ezek a föltételezések, vagy csak városi legendák?


2011. febr. 23. 21:42
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%

Szia!

Tudom,hogy már régi a kérdésed,de engem is nagyon érdekelne az eredeti recept,mert hogy 100% hogy volt ilyen,és megváltoztatták!!!!

Hogy miért!????Nagyon egyszerű!A gyógyszergyáraknak nem az az érdekük,hogy mindenki meggyógyuljon,merthogy abban az időben csodaszámban menő gyógyulásokat tapasztaltak az emberek az akkori Béres Csepptől!Rákos betegek gyógyultak ki súlyos betegségükből.

Szegény Béres dokit meg is hurcolták emiatt,hogy ő mindenféle engedély és "végzettség" nélkül gyógyított.

Szerintem a ma is élő gyerekeinél lehetne érdeklődni,megerősítést kérni,hogy valóban létezett az az eredeti recept.

Ma már nem hallani csodás gyógyulásokról,mint akkoriban.

Vajon miért...........?

Ebből is logikusan az következik,hogy aki egy kicsit is beleássa magát a témában,és nagyon sok helyen lehet olvasni,és tudományos kutatások is igazolják:HOGY A LEGTÖBB BETEGSÉGET VITAMIN,ÁSVÁNYIANYAG ÉS NYOMELEMHIÁNY OKOZ!

(AMIT SAJNOS HIVATALOSAN SOHA NEM FOGNAK KIJELENTENI,NYILVÁNOSSÁGRA HOZNI:-()

2012. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 izidorkata válasza:
valahol csak van még egy hetvenes évekbeli használati utasítás, rajta az összetétellel..
2013. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Dr. Takács Géza válasza:
Az eredetiben 16 mikroelem volt, kb. 77 -ben belekerült a szelén is. Más volt a használati javaslat is. Nem legenda, 78-ig vele dolgoztam, a főnököm volt, sőt barátom. (nem én mondom, Ő mondta)
2014. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Végül jutottál vele valamire? Megtaláltad az eredeti összetételt?
2015. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Dr. Takács Géza válasza:
kb. 76-tól szelént is tett bele. tudom, mert vele dolgoztam, főnököm volt.
2015. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A felettem szólótól kérdezném, hogy ebben melyik a szelén?

Az összetételt a házipatika oldaláról vettem le:

A készítmény hatóanyagai 1 ml (18 csepp) vizes oldatban:

Vas (Vas-szulfát-heptahidrát formájában) 2,00 mg

Cink (Cink-szulfát-heptahidrát formájában) 1,14 mg

Magnézium (Magnézium-szulfát-heptahidrát formájában) 0,40 mg

Mangán (Mangán-szulfát-monohidrát formájában) 0,31 mg

Réz (Réz-szulfát-pentahidrát formájában) 0,25 mg

Molibdén (Ammónium-molibdát-tetrahidrát formájában) 0,19 mg

Vanádium (Ammonium-monovanadát formájában) 0,12 mg

Nikkel (Nikkel-szulfát-hexahidrát formájában) 0,11 mg

Bór (Bórsav formájában) 0,10 mg

Fluor (Natrium-fluorid formájában) 0,090 mg

Kobalt (Kobalt-klorid-hexahidrát formájában) 0,025 mg.

- Egyéb összetevők: aszkorbinsav, borostyánkősav, borkősav, kálium-nátrium-tartarát, amino-ecetsav (glicin), nátrium-edetát, glicerin, kénsav, tisztított víz.

2015. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 m dzsuzeppe válasza:

a fönti mostani béres csepp összetétele, a régi 17 ásvány anyagból álló és szerves savakat tartalmazó béres csepp gyártását beszüntették, mert drága volt a termelése.

A modern béres csep + szintén kivló készítmény!

2016. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Magyar2 válasza:
Amit tudok erről az a következő: nekem volt még régi dobozom, amin nem ez volt a bérescsepp összetétele, pl. nem volt benne fluor. Rákérdeztem a gyártótól, ahonnan egy igen szűkszavú választ kaptam, azt, hogy a mostani az eredeti. Ez nem igaz. Sajnos a régi doboz már nincs meg. Nem gondoltam vokna, hogy ennek még lesz jelentősége.
2018. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Magyar2 válasza:
Ja igen, és volt benne szelén.
2018. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Én receptenek nevezem azt a papírt amit azorosságoz dobozba mellékelnek, és tartalmazza a használati uatsítást, összetételt, kontraindikációt, stb. Az eredeti Béres csepnek az ilyen papírját szeretném felkutatni. Azét a Béres cseppét amit még az élelmiszer üzletek polcán árultak."


Az eredetinek nem volt recept mellékelve. 20 évig egészen, amíga per után elkezdték árulni a Herbáriba csak annyi volt az üvegcsén, hogy Béres csepp. Nem volt forgalomba. AZ öreg nem írta rá sehova az összetételt. Mondta is, hogy folyamatosan változik az összetételet. Annak függvényében mit olvas össze. Most ugye a szelénre esküsznek, ezért bekerül. Közbena Nikkel meg kikerül most 2023-ban a cseppből


Anno amikor elkezdték a Herbáriában gyártani és nem az öreg állította össze egy csomó nyomelemet kivettek belőle, mert drága volt és úgy gondolták az nem is ér semmit. Na így végül "elfejlesztették". Ma már nem ér semmit. Nincsenek csodálatos gyógyulások, rákból felépülések, mert azok a drága nyomelemek aranyat értek

2023. dec. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!