Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan gyógyszer ami...

Van olyan gyógyszer ami beszedése után az ember pár perc alatt könnyen eltud aludni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 06:36
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Pár perc alatt nem de fél órán belül hat. Ezeket nevezik altatónak amit csakis orvosi vényre lehet kapni.
2011. febr. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És azt milyen okból írná fel az orvos?
2011. febr. 21. 06:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Vegyél a gyógyszertárban olyant, ami nem vényköteles, mert csak gyógynövények vannak benne (pl. Sedacur).

Esetleg próbáld ki a citromfű teát, vagy levendulát is tehetsz a párnádba, az is ellazít.

2011. febr. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos gyengébbet kapnál ,ha régóta küszködsz alvászavarral.

De azt sem szabad hosszú távon szedni huzamosan.

pl: egy hónapig szeded,utána meg csak akkor amikor kel.

Viszont hátránya: függőséget okozhat! Ha szeded minden nap és utána abba szeretnéd hagyni,akkor nehezebben tudsz majd elaludni.

Meg csak akkor lehet bevenni ha minimum 7-8 órát tudsz aludni.(Tapasztalat)


De ahogy az előző írta ehet kapni vény nélkül is nem egyet. Hidd el szerintem ha nem komolyabb betegség miatt kellene jobban jársz inkább ezekkel.

Menj be egy gyógyszertárba és mond ,hogy nem tudsz elaludni ,vagy sokszor felébredsz és erre szeretnél kérni valamit.

Viszont ha 1-2 hónapon belül nem segít. Akkor irány az orvos.

2011. febr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy 15 éves vagyok. Szabadna szednem?
2011. febr. 21. 18:01
 6/7 poiu ***** válasza:
Szerintem csak annak szabadna szednie, akinek komoly, másként nem kezelhető zavara van. Látszólag jó megoldás, hogy ha nem tudsz elaludni, bekapsz egy altatót, ha álmosan ébredsz, bedöntesz egy kávét, ha idegességre nyugtatót, levertségre izgatót szedsz. Látszólag, mert ezeknek mind van emllékhatása, és mindegyikhez hozzá lehet szokni, tehát egy idő után nem hatnak. Derítsd ki, hogy miért nem tudsz elaludni, és változtass az életformádon.
2011. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 poiu ***** válasza:

*emllékhatása

emlékezésre is hatnak, de mellékhatást akartam írni :-)

2011. febr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!