Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez orrsövény ferdülés?

Ez orrsövény ferdülés?

Figyelt kérdés
A bal oldalon nehezebben kapok levegőt mint a jobb orrlyukamon.Ha belenézek az orromba akkor az orrnyílás fölött 1-2 cm-re van egy nagy kitüremkedés.Kiskoromban egyszer egy óriásit estem egy mérleghintáról.Akkor nagyon fájt az orrom,lehet hogy akkor történt? 14 vagyok.Megműtenének vele ha ferdülésem van?
2011. febr. 9. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
El kell menni vele az orvoshoz,és az orvos rögtön megmondja,hogy orrsövényferdülésed vagy megnagyobbodott orrmandulád vagy orrpolipod van-e..De bármelyik is legyen, igen megműtik..Ugyanis nem jó az ha nem kapsz rendesen levegőt.HA nem vállalod a műtétet,és bármelyik van az orrodban,később csak rosszabb lesz,és akkor már nem csak az lesz a gond,hogy nem kapsz rendesen levegőt,hanem hogy ideiglenesen elveszted a szaglásodat,talán még az ízek érzékelését..Orrpolippal meg amúgy sem jó szórakozni,mert az továbbnyúlhat..Sajnos nekem mindhárom volt..
2011. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Még semmiképpen sem műtenek meg, nekem jövő nyáron fogják megcsinálni, meg kivenni a polipot..

Amúgy nem lehet, hogy eltörött?

15L

2011. febr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért ne műtenék meg?? Mert 14 éves?? Hiszen engem is 13 évesen műtöttek orrsövénnyel.A húgomnak 6 évesen vették ki az orrmanduláját..Megműtik ha rossz állapotban van,és a beteg is beleegyezik a műtétbe....
2011. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom lehet hogy eltört.De már elöl az orrbejáratnál,teljesen leferdül a csont.
2011. febr. 9. 14:05
 5/6 anonim válasza:
Nekünk azt mondta az orvos, hogy 16 éves korig csak akkor műtik meg, ha fontos, és nem azért, mert nem tetszik. Azért, mert addig még fejlődik a csont, vagy valami ilyesmi.
2011. febr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor az orvos csak téged nem akart műteni.Nekem 10 évesen műtötték meg az orrsövényemet,és 14 évesen az orrpolipomat..Minél fiatalabb annál könnyebben átvészeli a tüneteket a beteg..A mandulámat olyan 4 évesen vették ki..

Kedves kérdező.Ha el van törve akkor az nagyon fájna,és színpompában lenne..Meg lenne dagadva ,talán be is lilulna..Érdemes elmenni minél előbb orvoshoz vele,mert ha szilánkos törés van akkor nem árt egy jó doki..

2011. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!