Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy nem nőttem...

Hogy lehet hogy nem nőttem tovább? Beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Egy elkeseredett 20 éves lány vagyok, aki kiskorától modell szeretett volna lenni:( Kiskoromban tiniként hirtelen nőttem, már 10 évesen menseseltem kb. És 11 évesen már 155 centi voltam. 12 évesen csináltak rólam portfóliót, hogy ha kellek modellnek, akkor úgyis jelentkeznek. A nővéremék ők nálam idősebbek, mindketten magasak: 175 és 172 centisek voltak 17 éves korukra. Gondoltuk, én szép vagyok és sportoltam, táncoltam is, tudtam hogy még nőni fogok!

Mivel nővéremék magasak, anyum magas (175 cm) és apum meg 173 cm, picit kisebb mint anyu.

Közben gimiben 16 évesen még a legkisebb voltam az osztályban,szinte mindenki utolért, de inkább lehagytak! Gondoltam még nőhetek hirtelen akár 10 centit is, mivel 18 éves korig nőhetnek a lányok is!

Na de volt másodikban az iskolai súly-magasság mérés: csupán 159 centit és 44 kilót mértek! Kérdeztem az orvost, még mennyit nőhetek, azt mondta, ha a családomban sok magas van, akkor még akár 5-8 centit is! Akkor már elkeseredtem, mivel a 8 centi sem elég ahhoz, hogy modell lehessek!

Aztán 17 évesen sem változtam sokat....nem nőttem... a szüleim is furcsállták...

18 évesen megmértek és 159(!!!!) centit mértek!!!

Aztán már csak sportoltam stb, már arról álmodtam hogy legalább 167 centi legyek, akkor már lehetnék fotómodell.

Tegnap mért meg az egyik nővérem: azóta is 159 cm vagyok!


Soha sem növök már meg?

Miért lettem ennyire kicsi, ha a szüleim és a nővéremék 170 valahányak?

Lehetséges hogy a "magasságomat" apukámtól örököltem, aki csupán 173 cm férfi létére? És annak női megfelelője a 160 centi?


Van, aki így járt mint én?


2011. jan. 26. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
magasak a tesóid is és a szüleid is, de szerintem nem biztos hogy beteg vagy, ha te alacsonyabb vagy. :) hallottam valami olyasmiről, hogy lehet h azért van ilyen eltérés családon belül, mert egy idősebb rokon, pl. szüleid szülei alacsonyabbak voltak és valahogy tőlük örökölted:) de lehet h még az ő szüleiknél volt nem tudom:)
2011. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
nekem anyukám 157cm kb pedig a családjukban még 170-nél is magasabbak voltak apukám 168kb és én is 168 lettem és a nővérem is szóval az egyedi dolog h ki mekkorára nő de eva longoria is alacsony attól még lehet esélyed ha nagyon szeretnél modellkedni...
2011. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Nekem vashiányom volt, konkrétan nem volt mérhető a szervezetemben, ezért lettem 160 centis minilány. Én már nem bánom. :)

25N

2011. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát. Anyum 178, apum 180 fölött, bátyáim is 18a-200 között. Én meg 160. :D

Hát ez van. Amúgy jellemző a hirtelen növésűekre, ahogy nálad. Mindig is kicsi voltam, de akik ált. suli végén magasabbak voltak nálam, gimi 2.-ra beértem a legtöbbet. :D

Pech, de már mindegy, sokat nem tehetsz.

Amúgy lehet tényleg vashiány (ez nálam is megmagyarázná a dolgot), lisztérzékenyekre jellemző még, ismerek egy csajt, aki emiatt csak 130 centi, pedig elég kiskorában felfedezték a bajt...

2011. jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apukádra hasonlítasz, akkor nincs benne semmi meglepő, hogy nem vagy ettől magasabb, ahogy írtad, a te magasságod az övének a női megfelelője (férfibe a 173 egyáltalán nem magas). Pl. nálunk anyai nagyapám volt kb. 175 cm magas, anyukám, aki rá hasonlít 158 körüli. Nem hinném, hogy beteg vagy, egyszerűen csak nem az anyukád magasságát örökölted...
2011. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nekem az egyik barátnőm van hasonló helyzetben.

5.ben mérték az orvosok és 165 cm volt, vagy így körül valahogy.. mindenki azt hitte hogy nagy magas csinos lány lesz, azóta nem nőtt semmit, ott megállt a növekedése.


17/L

2011. jan. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonló voltam, mint Te. 10 évesen menzesz, én 11 évesen voltam 159 centi és 40kg. Aztán még nőttem 12 éves koromig, ott megálltam 162centinél, aztán már csak 18 évesen nőttem 2 centit, amin én lepődtem meg a legjobban.

Már kábé engem is mindenki lehagyott, engem nem zavar :)

2011. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
gének.ezért ne kellet vpéna el bizd magadat..
2011. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a családban mindenkinek nagy melle van csak nekem nem. Én is csak vártam és vártam..


20.l

2011. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
156 centi vagyok, már én sem fogok nagyobbra nőni :-( ez van, fogadd el magad!
2011. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!