Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Üldözési mánia ellen mit...

Üldözési mánia ellen mit lehet tenni? :/

Figyelt kérdés
nézegettem már google-be, de nagyjából csak a tüneteket írja, az a baj velem hogy mindenkiben ártó szándékot látok, vagyis ha cselekszem akármit, azt látom hogy ezzel valakinek rosszat tettem, és bosszút fog állni. 20éves vagyok, lehet ez csak valami átmeneti dolog?
2011. jan. 13. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
simán realista vagy :D amíg nem barikádozod el a házad, addig nincs gond. ja és fegyverkezz :D
2011. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem üldözési mániád van, az teljesen más, hanem helytelen az önismereted és az önbizalmadat is fel kellene tornáznod.
2011. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túlságosan is megneveltek a szülők, vagy nagyszülők, vagy bárki. Úgy hívom ezt, hgy agyonnevelés. Lehet, hogy ennek az áldozata vagy. Gondolkodj rajta, hogy így van-e. Figyeld meg, hogy ha ezek a negatív godnolatok felbukkannak benned, akkor kinek a hangján hallod? De ha nem kapsz választ arra, hogy ki nevelte beléd, az sem baj. Az a fő, hogy megállapítsd: "igen, belémnevelték". Ha idáig eljutottál, akkor elhatározod, hogy kineveled magadból. Mondjál ilyeneket: "Szeretetem az embereket, ők is szeretnek engem." "Biztonságban vagyok." " Jóakaratot adok, és kapok, mindenki jó hozzám".Még itt is vannak "mantrák", azaz megerősítő mondókák: [link]
2011. jan. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%

Üldözési mánia=A fontosság érzésének hamis illúziója.


Igazából senki le sem tojja mit csinálsz,nemhogy bosszúra készüljön.Ne füvezz annyit!

2011. jan. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az "üldözési mánia" egy mentális kórkép. Rosszabb esetben paranoia, jobb esetben "csak" paranoid személyiségzavar.

Mindkettő pszichiátriai kivizsgálást indokol!


A paranoid szem. zavar pszichoterápiával kezelhető, ha együttműködik az illető.

2011. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!