Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik az üldözési mánia tünetei?

Mik az üldözési mánia tünetei?

Figyelt kérdés

Barátnőm azt mondta üldözési mániám van, de sztem nincs és csak viccelt.

16/L


2010. jún. 7. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincsen, nyilván nem vagy beteg, csak eltúlzóan viccelt. Az egy komoly betegség, amikor az illető azt hiszi, hogy mindenki őt figyeli, még olyan is, aki nincs is ott, és az életére tör.
2010. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk biztos arra mondta, hogy mikor elment mellettünk 2 cigány pali és láttam, hogy utánunk néznek..utána még egy csomószor láttam őket aznap ahol csak voltunk...
2010. jún. 7. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:
akkor nekem az van
2010. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
üldözési mánia csak felnőttkorban lóalaklul ki. Fejlett személyiségnél. Min. fél év pszichiátriai osztály a sárga házban.
2010. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hali. Tudtommal nem létezik olyan diagnózis, hogy üldözési mánia. Ez egy laikus gyűjtőfogalom mindenféle paranoid vagy ahhoz hasonló tünetekkel jellemezhető kórképre, de ezekben rendszerint van más tünet is az üldöztetés mellett.

Minden esetre a DSM IV-ben nincs rá kód. A BNO 10-et nem ismerem, sajna, de szerintem abban sincs :)És ha nincs rá kód, akkor !hivatalos! "tünetlistája" sincs. Azt hiszem.

Meg kéne kérdezni őt, mit ért üldözési mánia alatt, az a tiszta :)

2010. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

igazam van az előttem szólónak.

valóban nem létezik olyan kórkép, ami a DSM-ben ne lenne benne!

2010. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Észreveszed, hogy mindenki után csak futsz, futsz, futsz, még az autók után is csak loholsz. Na ez, az üldözési mánia!
2010. jún. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!