Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Voltam vércukor és inzulin...

Voltam vércukor és inzulin teszten. Ezek az értékek milyenek? Glükóz :0 perces 5.7mmol/l;60perces 2,8 mmol/l;120perces 6,7mmol/l.

Figyelt kérdés
Inzulin: 0 perces 13,7;60perces 18,0;120perces 63,4.Köszönöm
2011. jan. 7. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A cukor, 6-ig normális, tehát megnyugodhatsz, nem vagy cukorbeteg.
2011. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsőre ne hallgass, nem tudja mit beszél.

A 120 perces eredménynek annyinak, vagy majdnem annyinak kell lennie, mint az első, tehát nem jó a cukorgörbéd. Nem rossz, de ezért egy jó orvos szól. Nekem ezért már gyógyszert írt föl, diétát és mindennapi kimerítő mozgást. Ez az eredmény azt jelenti, hogy már nem működik 100 %-osan a hasnyálmirigyed.

2011. jan. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A 2.válaszolótól kérdezem hogy nálad mit takar a mindennapi kimerítő mozgás,és diéta?Nagyon kemény?És az inzulin eredményeim szerinted milyenek??
2011. jan. 8. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Az inzulin részéhez nem értek annyira, de a dokim szerint a vércukor szint lényeg.

A mindennapi kimerítő mozgásnak olyannak kell lennie, ami az egész testet megmozgatja elég rendesen, mert a lényeg,hogy a szervezet az izmokból és a vérből égesse el a cukrot, ne a hasnyálmirigy terhelődjön. Valamilyen sport, de én Tatarek Rezsőre tornázom heti 1x és a 10 perces tornáit csinálom 2 naponta.

www.tatarekrezso.hu

Meg kelltt az orvosnak mutatnom ezt a tornát, hogy elég kimeítő -e, mert én majdnem beszartam utána és a doki szerint pont jó. Próbáld megszerezni a 60 perces tornáját, nagyon jó.

A diéta pedig olyan, mint a cukrosoknak..azzal a kivétellel, hogy én néha bűnözhetek. Nem nagyon szabad fehér lisztes ételeket ennem és cukrot. A pogácsa és hasonlók tiltott gyümölcsök.

Napi 180 g szénhidrátot írt elő a doki..de ezt általában nem tudom tartani...inkább tornázok.:-)

2011. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!