Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 86/58-as vérnyomás jobb kézen...

86/58-as vérnyomás jobb kézen és 78/58-as bal kézen mérve, ez normális?

Figyelt kérdés
Direkt megmértem mind két kezem, hátha elrontottam vmit, de mind kettő nagyon alacsony, ez normális?
2009. jan. 28. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Csoda hogy még élsz!
2009. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez kor/nem függő, továbbá lényeges , hogy általában mennyi szokott lenni.

Amennyiben fiatal vagy ez nem kórosan alacsony. Természetesen a két oldal, és a két mérés között általában van különbség, ez sem kóros.

Lényeges, hogy a hirtelen felállást fekvésből kerüld, előbb ücsörögj egy kicsit.

Ha panaszt nem okoz, teendő nincs.

2009. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
18 éves lány vagyok, általában 90/60 körnéykén szokott lenni, de más akor nagyon álmos szoktam lenni és már akkor szédelgek. Most is ez volt, megmértem és még alacsonyabb volt a szokotnál. A vérvételni kiderült hogy magasabb a normálisnál a vérem vastartalma, de adoki erre nem mondott senmmit. Ez okozhatja h ennyire alacsony?
2009. jan. 28. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia, sorstárs! Nehéz ezzel élni, főleg ha 90/60 alá esik. Vagyunk ezzel páran így. Tudod mivel vigasztaltak engem? Hogy nem agyvérzésben halok meg, hanem agylágyulásban :-))) csak mire oda eljutnál, meghalsz egyébben :-)))

Nem normális amúgy, de örvendj neki, jobb mintha túl magas lenne. Inkább kellemetlen. Igyál kávét, egy-egy pohár vörösbort és érezd jól magad!

2009. jan. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem emellé még a pulzusom is olyan 50-55. Olyan vagyok, mint egy elefánt :-D ... Utolsó voltam.
2009. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi:D na jó az én pulzusom az jó, az 70 szokott lenni, kivéha ha ideges vagyok akkor felugrik akár 80-90re és akkor nagyon roszul vagyok.
2009. jan. 28. 18:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem normális, de akár a sajátomat látnám. Egy reformboltos csaj javaslatára iszogatom a piros gyümölcsökből készült teákat, ill. gyümölcskávét és ilyenkor télen aszalt/mélyhűtött (nyáron majd frisset)piros gyümölcsöket eszek. Határozottan jót tett, elmúlt az a rendszeres "mindjárt elájulok, nem kapok elég levegőt" érzésem. Próbáld ki, hátha Neked is bejön, veszteni nem vesztítesz vele semmit.
2009. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tehát valóban az a helyzet amire gondoltam, hölgy vagy és fiatal.

Ez nem kóros. Fontos, hogy inkább az adott tippeket kövesd, mint a gyógyszerelést válaszd.

Természetesen csak csínján bánni a kávával, a hozzászokás, és a gyomor kímélése miatt.

Meg fog ez az alacsony vérnyomás oldódni idővel, ne aggódj.

A második szülés után, bizti 120 fölött lesz. :-)

2009. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. jan. 29. 22:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!