Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől érzem magam gyakran...

Mitől érzem magam gyakran rosszúl?

Figyelt kérdés

2009 februárjában kivették az epehólyagomat, néhány hónapig utánna diétáztam, nem is volt semmi gondom. De egy ideje, főleg ugy 1 hónapja állandóan rosszul vagyok, legtöbbször este, éjjel. Hányingerem van, fáj a gyomrom, naponta 3x megyek wc-re (nem mindig van hasmenésem, de elég gyakran).

Nem diétázok már, de nem eszek fűszeresen, zsirosat. csak olajjal főzök. Meg is hiztam, 10 kg-ot 2 év alatt. Olyan mintha felborult volna az anyagcserém.

Kapcsolatos lehetnek a rosszulléteim az epeholyag hiányával? Megprobálok csinálni egy koplalos napot, meglátom mi lesz.

27/N


2011. jan. 3. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elso vagyok,nekem sincs epem,nincsenek ilyen problemaim,szerencses vagyok,en sajnos nagyon meghiztam azota mivel semmitol nem vagyok rosszul(bar lennek:))Erre nagyon vigyazz mert fiatal vagy es kar lenne,nekem 31 eves koromban tavolitottak el az epholyagomat,epp tiz eve es azota harminc kilot hiztam.Megvaltozik az anyagcsere,minden lelassul.Van olyan ismerosom akinek mutet utan is ugyanolyan tunetei vannak mint elotte,o elete vegeig dietazik.A maj nagyon meg van terhelve mert ketszer olyan sok dolga van mint azelott.:((
2011. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyumnak nemrég vették ki az epehólyagját, neki se sokkal jobb mióta kivették. Egyébként az epehólyag hiánya nem sokáig kell, hogy bajt okozzon, mivel az epevezeték egy része egy idő után hólyaggá alakul, így meg tud termelődni az epefolyadék. Azért ajánlanak diétát az első 2 hónapra, mert addig nem termelődik folyadék, vagyis termelődik, de nem tárolódik el.
2011. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. A diétát én is betartottam 1-2 honapig, és olyan jol éreztem magam, és csinos voltam :)

Biztosan betett nekem ez a karácsonyi menü. Most 85 kg vagyok és 172 cm, ami azért sok.

Néha szinte ugy érzem magam, mint amikor még volt epém. lehetséges a petevezeték elzárodása, vagy akkor valoban meg van terhelve a májam, és a hasnyálmirigyem. 10 éve a hasnyálmirigyemmel is voltak gondok, begyulladt és akkor is hasonloan éreztem magam.

Orvoshoz nem szeretnék menni, egyenlőre, de az étrendemen változtatnom kellene, megint.

2011. jan. 3. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!