Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Részleges, majd teljes iszalag...

Részleges, majd teljes iszalagszakadás lett a lábamban! Elmentem az orvoshoz, . DE!?

Figyelt kérdés

Az egész egy régi sérüléssel kezdődött a sportorvos azt mondta nem kell miatta izgulnom, csak pihenjek :

aztán rá egy évvel (ekkor már megvolt a részleges szakadás ,de erről nem tudtam)

elkezdtem sportolni megint, és egy edzésen, négyütemű gyakorlatsorozat után összecsuklott a lábam, és ahogy léptem "kattogni" (ezt nem tudom másképp mondani ) kezdett a térdkalácsomnál, megkértem apámat vigyen el orvoshoz mert már nagyon fájt, és suliba se tudtam menni.

Ott az orvos felfedezte a teljes szalagszakadást (sem a röntgen ,sem pedig az ultrahang,..!!

azt mondta ne menjek sehova 2 hétig és ne sportoljak másfél évig, és kaptam egy sportgipszet, meg egy gyógyszert, ami állítólag rend behozza, be is tartottam mindent hordtam a gipszet is, szedtem a gyógyszert de a lábam mégis gyenge maradt, fél évig javult, aztán megint vissza esett megint fáj alig bírok talpon maradni,

mennék orvoshoz, de azt hiszem tudom mit mondana !

segítsetek, félek hogy rosszabb lesz ,..

szerintetek, lehet a végeredménye hogy levágják ?

nagyon félek ,mert a sportolás az életem...


2009. jan. 22. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:
mért vágnák le? a térdkalácsot 4 szalag tartja a helyén, ha abból egy is sérül, már nem olyan stabil az egész térd. röngenen a gyakorlott szem az izületi rés tágasságából következtethet szalagsérülésre, uh-n pedig ha sok a szövetközti folyadék nem mindíg látni jól. Gyógyszert felirni teljes szalagszakadásra nagy butaság, az max. fájd.csillapító lehetett, ami aktuálisan megoldja a dolog "fájdalmas" részét, de az alapproblémán mit sem változtat. Javaslom, hogy keress fel egy ortopédszakrendelést és mutad meg a térded. ha szükséges, meg fogják operálni, amit én csak helyeselni tudok, mert fiatal vagy, sportolsz, egyik legjobban igénybevett izületünk a térd, gondolom szeretnél stabil lábakon állni. így ne hagyd, mert nem fog meggyógyulni magától.
2009. jan. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!