Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az tejérzékenység ha már egy...

Az tejérzékenység ha már egy pohár tejtől is hasmenésem lesz?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem,lehet,hogy a tej már nem volt friss,vagy előtte ettél gyümölcsöt stb.
2010. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Hasfájás és puffadás volt? Azok is jellegzetes tünetek.


Ha nem, "szimplán" hasmenés, mert nem tetszett a szervezetednek.


Esetleg lehet még érzékeny bélszindróma is.

2010. nov. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, puffadás is. Amúgy ezt már régebb óta figyelem, hogy ha kakaót, vagy valamit iszok, rögtön bekövetkezik..
2010. nov. 26. 19:47
 4/9 A kérdező kommentje:
Tejfölös dolgok szintén.
2010. nov. 26. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Laktózintoleranciáról akkor beszélünk ha két dl tej elfogyasztása után fellépnek a tünetek.
2010. nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen vagy tejérzékeny.Én is azt hittem régebben,de nem.De arra réjöttem hogy a tej nekem sem esik jól ha zsirosabb,szóval csak másfeleset tudok úgy meginni h nem érzem utána rosszul magam.A joghurt is valamelyik nem esik jól igy nem is eszek,viszont sajt minden mennyiségben,túró,tejföl,na persze abbol is csak a másfeles.

Szóval valószinű a tejszir nem jön be,nem a tejcukor.

Porbáld meg kerülni a problémás dolgokat,ha nem akarod akkor menj el és kivizsgálják pár ora alatt.

2010. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a tejérzékenység már szó szerint egy falat olyan süteményből amiben tejféle van, már hasmenés! Kolléganőm ilyen. Egy falat joghurtos süti véletlenül, aztán iszonyat hasfájás neki aztán rohanás a slozira. Laktózérzékeny, gyógyszert is szed rá.
2010. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk egy pár dolgot. A tejérzékenység alapesetben nem betegség, ugyanis normálisan a laktázt bontó enzim szintje 4 éves kor után folyamatosan CSÖKKEN, tehát azok az emberek a "mutánsok" akik felnőtt korukban is képesek megemészteni a tejet.


Aztán, gyakori tévedés az is, hogy aki laktóz-intoleranciás az nem ehet semmilyen tejterméket. Ez egész egyszerűen nem igaz. A fermentált tejterméket pl sajt, joghurt, túró az esetek döntő többségében ehetik. Persze a nagy laktóz tartalmú ételeket illik kerülni.


(a joghurtból, tejfölből egyes márkák valóban nem jók a laktóz intoleranciásoknak de ez a hozzáadott tejszármazékoktól van, nem pedig a tejföl, joghurt "alaptulajdonságaitól")



Mivel a laktóz-intolerancia, nem betegség(kivéve az alábbi két esetet) ezért gyógyszeres kezelésre sincs szükség ,max. ha tejet akarsz inni akkor laktázenzim-pótlóra. A kisgyermeknél(galaktózémia),illetve ha a laktózintolerancia lisztérzékenység miatt jött elő akkor viszont már szükséges lehet a gyógyszeres kezelés.


A laktóz-intolerancia tünetei:

* gyomorgörcs, hasi fájdalom

* puffadás

* felfúvódás

* krónikus hasmenés

* ritkább esetben hányinger, hányás


Tehát elképzelhető, hogy laktóz-intoleranciás vagy de ez nem biztos. Ha a hasmenésed mindig összeköthető a tejfogyasztással, illetve a fenti tüneteid vannak,akkor valószínű hogy ez a gond.

2010. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen tünetek vannak, dea Liszt is produkálhat ilyet?
2021. jún. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!