Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megcsináltad már ezt a fokhagy...

Megcsináltad már ezt a fokhagyma-tinktúra kúrát? Milyen tapasztalataid vannak vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Fokhagyma tinktúra

33 dkg megtisztított fokhagymát fokhagymaprésben szétnyomunk, majd 10 napig áztatjuk 3 dl, 96%-os, gyógyszertárban kapható alkoholban, lezárt üvegben. Közben naponta egyszer fellötyköljük, hogy a fokhagyma hatóanyagainak kioldódását ezzel is serkentsük. Ezt követően a pépet tiszta ruhán átszűrjük üvegbe. A nyert folyadék tömény, ragacsos fokhagymakivonat.

Adagolása: mindig evés előtt kell meginni, kevés tejben, gyümölcslében vagy vízben elkeverve:

1. nap: reggel - 1 csepp, délben - 2 csepp, este - 3 csepp

2. nap: reggel - 4 csepp, délben - 5 csepp, este - 6 csepp

3. nap: reggel - 7 csepp, délben - 8 csepp, este - 9 csepp

4. nap: reggel - 10 csepp, délben - 11 csepp, este - 12 csepp

5. nap: reggel - 13 csepp, délben - 14 csepp, este - 15 csepp

6. nap: reggel - 15 csepp, délben - 14 csepp, este - 13 csepp

7. nap: reggel - 12 csepp, délben - 11 csepp, este - 10 csepp

8. nap: reggel - 9 csepp, délben - 8 csepp, este - 7 csepp

9. nap: reggel - 6 csepp, délben - 5 csepp, este - 4 csepp

10. nap: reggel - 3 csepp, délben - 2 csepp, este - 1 csepp

11. naptól: napi 3 x 25 csepp, amíg a folyadék el nem fogy.

A kúra idején érdemes a szokásosnál több folyadékot fogyasztani. Hét évig nem kell megismételni a kúrát olyan hatással tisztítja ki az érrendszert.


2010. nov. 9. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
én hallottam már a fokhagyma jótékony hatásáról, de ezt a kúrát még nem ismerem.
2010. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem próbáltam még, de már évekkel ezelőtt hallottam róla. Szeretném én is kipróbálni, csak azt hallottam, hogy az embernek nem csak a lehelete, hanem a bőre is büdös, fokhagyma szagú lesz. Ez egy kicsit visszatart, de tényleg szívesen ki próbálnám.
2010. nov. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudja valaki, hogy ez hány személyre elég?
2010. nov. 15. 08:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, megtudnád mondani, hogy használt-e a kúra?
2010. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, használt. Köszi az érdeklődést.

Férjem és anyu is csinálja. Apum nem akarta elkezdeni az alkohol miatt, mert ő napi szinten vezet. Ezért neki majd a citromos változatot csinálom meg, csak ahhoz biocitromot kell beszereznem.


Érezhetően jobb a közérzetünk, pl. a nyakfájásom is elmúlott, emésztésben és kedvező hatásokat tapasztalunk mindhárman.

Még vissza van a napi 25 csepp, és ha teljesen vége, akkor majd még megírom, mit tapasztalunk.

2010. nov. 29. 07:46
 6/7 anonim ***** válasza:

1 kg akacmez + 6 fej fokhagyma. a hagymat osszevagdosni, vagy kloffoloval szetnyomni, majd beletesszuk a mezbe, es 1 honapig erleljuk. Az 1 honap letelte utan, napi 1-2 ev.kanallal elfogyasztunk.

Vertisztito, es a meszesedestol is megszabadit. Ezt En regen kiprobaltam, de azota is elvegzem ezt a kurat evente, tehat artani nem fog, de ezt is eleg lenne 7 evenkent elvegezni.

Nagyon jo betesegmegelozo hatasa is van az osszetevok miatt, s eleg kellemes az ize is. En pl. vagy este es delben az etel elfogyasztasa elott veszem be, igy nem fog megmaradni az iz, de nem durva, hanem kellemes ize van.

Egy orvos ismrosom hasznalta az altalad leirt tisztitot, de attert a mezesre, mivel sokkal kellemesebb, es a hatasa ugyanaz.

2010. dec. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elvileg van ennek egy alkoholmentes verziója is. Ismeri valaki?
2015. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!