Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Competact nevű gyógyszerrel...

Competact nevű gyógyszerrel mik a tapasztalataid?

Figyelt kérdés
Ezt a gyógyszert szedem, inzulinrezisztenciára, pcos-re. észrevettem, hogy felpuffadt az arcom tőle. Írna valaki tapasztalatokat?
2011. márc. 13. 10:43
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

Szia!

Igaz, már eltelt kis idő mióta kiírtad ezt a kérdést, én most olvastam és érdekelne, hogy hogyan bírod a Competact-ot. Én is ezt a gyógyszert kaptam inzulin rezisztenciára, ma kezdtem el szedni. Tudnál írni róla valamilyen véleményt? Köszi szépen.

2011. máj. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Szia:)


Nekem sajnos nincsenek jó tapasztalataim. Mondhatni utáltam a gyógyszert. 3 hónapig szedtem...az idő alatt egyszer sem jött meg, és azóta sem. Nekem nagyon nem volt jó. Híztam is tőle, meg vizesedtem. Most Janumet-et szedek, remélem ez jobb lesz. Korábban pedig Eucreas-t szedtem...az sem hatott. Kísérletezik a dokim, mindenkinek más hat.

Remélem neked ez lesz a gyógyszered:) Te is IR-re szeded?

Mi lombikra készülünk, azért kellett.


üdv:)

2011. máj. 31. 18:48
 3/22 A kérdező kommentje:
ja, bocsi, látom IR-re szeded:) az az :(
2011. máj. 31. 18:49
 4/22 anonim válasza:

Szia!

Csak most vettem észre, hogy visszaválaszoltál, sajnos, a gép nekem nem jelezte, hogy jött volna üzi, ezért nem léptem be. Szóval, már a második Competact doboz utolsó tablettáinál járok. Nekem nem voltak tőle problémáim, nem hízta, nem vizesedtem, a hasam sokat fáj de az azelőtt is fájt, néha megy a hasam, ennyi. Nem tudom, hogy használ-e vagy sem, azóta még nem volt kontrol. Én is lombikra készülök, már volt egy, de sajnos két db üres petezsákkal végződött. Nekem van rendszeres ciklusom és vékony testalkatú is vagyok. Mégis súlyos Ir-em van, 120 percnél 150 volt az inzulinom:-(( áprilisban.Pedig már készültünk volna újabb lombikra. A nőgyógyászom szerint a gyógyszert legalább egy évig kell szedni, hogy hasson, csak azután jöhet a baba. Nagyon el vagyok emiatt keseredve. Neked mit mondtak??

2011. júl. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

szia! semmi baj...nekem sem jön email, hogy jött levelem:(

ne keseredj el, az már fél siker, ha van rendes ciklusod....nekem sajna nincs, és egyelőre a szeptemberi lombikunk is veszélyben van emiatt:( én már lassan 1 éve szedek gyógyszert. én is vékony vagyok, sajnos nekünk nehezebb. te kihez jársz, endokrinológus kezel? én tűű dokihoz járok, a mensmentisbe. hidd el, gyorsan megy az idő, és muszáj várni, amíg rendbe jönnek az értékeid, hogy biztos legyen a siker. mi is 1 éve várjuk, hogy kezdhessünk. majd egyébként ne keseredj el, ha eleinte romlani fognak az értékeid, ez normális. de persze még az is lehet, hogy nálad 1-2 hónap és rendbe jössz;)bármi kérdésed van, írj nyugodtan......ennyi idő alatt kikupáltam magam a témában:D melyik intézetben voltatok lombik programon? mi a forgács intézetbe járunk.

üdv: rita

2011. júl. 26. 18:49
 6/22 anonim válasza:

Szia!

Köszi, hogy ilyen hamar visszaírtál. Én is a Mensmentisbe járok Major Judit drnőhöz, lombikra pedig a Kááliba. Neked mikor néztek újabb IR vérképet a diagnózis felállítása után?Nekm jövő héten kell mennem a mensmentisbe, vajon lesz másik vérkép? Neked romlott az elején? Nekem nagyon rossz volt az eredmény 120 percnél 150 volt az inzulin.Diétázol és sportolsz, ahogy elő van írva? Én próbálkozom, nem mindig megy.Minden érdekel ami ezzel kapcsolatos, örülnék, ha máskor is írnál és ellátnál hasznos infókkal. Melinda

2011. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

szia:)

akkor azt hiszem te is jó helyen vagy. én egy éve szeptemberben mentem először a mensmentisbe. még januárban a nőgyógyászom nézetett inzulint és cukrot. nem voltak annyira rosszak az eredményeim, ha jól emlékszem a 2 órás inzulinom 14 volt. a diéta és mozgás pedig javított rajta egy picit. mindenesetre mivel nekem pcos-em is van, gondoltam nem árt, ha lát egy endokrinológus. rögtön kaptam is gyogyót szeptemberben. ezután januárban volt terhelésem megint. extra szar eredményekkel. nekem az 1 órás ment fel 150-re. viszont a hormonjaim meg javultak…..igaz a ciklusom meg nem áll helyre:( azóta nekem nem néztek terhelést. állítólag azt se jó sűrűn nézegetni, mert bekavar. ez nálam látszott is a januári eredményen. a lombikos doki azt mondta, hogy azért ilyen rossz, mert a szervezetem elszokott az ilyen nagy adagú cukortól.

én rendszeresem sportolok (bicikli, spinning, torna) és diétázom is. napi 5x eszem, és mostanában megint számolom a CH-t, 160g-ot eszem. lombik előtt rásegítek kicsit a gyógyszernek. mi egyébként a forgács intézetbe járunk. sajnos itt elég hosszú a váró lista, több mint egy év….tehát tényleg csak akkor akarok menni, ha az endokrinológus is rábólint. igyekszem biztosra menni:D

te még csak most kezdted a gyógyszert és a diétát? ha kell leírás a diétáról, szólj és küldök át email-en. van egy barátnőm, akinek fél év gyógyszerszedés után összejött baba, úgyhogy lehet, hogy nektek sem kell sokáig várni:) kitartás….az kell sajnos.

rita

2011. júl. 27. 13:12
 8/22 anonim válasza:
Köszi a bíztató sorokat. Én mér 3 hónapja diétázok, gyógyszert csak 2 hónapja szedek. Dietetikusnál is voltam 2x a Mensmentisben ő adott tanácsokat és az interneten is utánanéztem a dolgoknak, de azért köszi, hogy segítettél volna. nekem az adagomat 200Ch-ra emelték mert kezdtem fogyni, de most meg úgy vagyok vele, hogy nem tudom azt megenni. Szóval a 160 és 200 között mozgok. Én is sportolok, zumba, aerobic, aviva torna.Igazad van, türelem kell csak sajnos már nem sok van. Most leszek 36 éves nincs sok időm és már nagyon régóta akarok babát, nagyon sokmindenen mentem már keresztül ezért pont nem hiányzott, hogy most találjanak egy ilyen problémát aminek a kezelése időigényes. tudod, eddig orvostól orvosig járta és mindig minden rendben volt, szerintük. Hát, ennyit az orvosokról, pedig általában magánklinikákra mentem.
2011. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

szia melinda:)

nekem az a véleményem, hogy ha most lenne a beültetésed, már most sokkal jobb esélyekkel indulna a lombik, mint az első. hiszen szeded a gyogyót, mozogsz, diétázol...ennél többet sajnos nem tehetünk. még pár hónap és zöld utat kapsz szerintem;) a kaáliban nincs olyan hosszú várólista ugye? mehettek rögtön, ahogy eldöntitek, hogy megpróbáljátok? nagyon-nagyon szorítok, és ha nem felejted el, majd mindenképp jelentkezz néha, hogy hogy állnak a dolgok:) engem felturbóznak és erőt adnak a siker sztorik:)rita

2011. júl. 31. 13:04
 10/22 anonim válasza:

Szia Rita!

Örülök, hogy írtál, nagyon aranyos vagy, nem is tudod, milyen sokat jelentenek a szavaid, reményt adsz újra, hogy még nincs elveszve semmi és még velem is megtörténhet a csoda. Nekem nagyon hosszú a már eddig is bejárt küzdelmes út, már regényt írhatnék mindabból, ami velem történt. A barátaim szerint bámulatos a kitartásom és az erő bennem ami hajt, egyre csak hajt hogy soha ne adjam fel. A Kááliban nem igazán van várólista, minden lombik között kb 3 hónap várakozás, inszem lehet szinte minden ciklusban. A drnőmmel abban maradtunk hogy majd jelentkezem ha javulnak az értékek és akkor folytatjuk is tovább.majd még jelentkezz te is, üdv. Melinda

2011. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!