Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen magas mindenki?

Miért ilyen magas mindenki?

Figyelt kérdés

Hali!


Ahova én járok suliba,a magam 175cm-es magasságommal elég alacsonynak számítok. ( F/16 )


Osztályba kb mindenki magasabb nálam a 180+cm magasság már alap, és a 190cm vagy az felett se olyan ritka.


Csak nem értem ezt hogy lehet,hogy ilyen nagy lett az átlag magasság,pedig elméletben azt mondják a 175.


Ha utcán megyek vagy boltba,akkor az emberek aránylag nagy részénél magasabb vagyok ( de itt csak idősebb korosztály).


Mintha ez a generáció így a semmiből hirtelen 2 meternek szuletett volna.


Es tudom genetika is sokat rá játszik,de nem hiszem hogy hirtelen a fiatalok 70-80%-ának szülei ilyen magasak lennenek.


Nekem apum 184 cm,anyum 165cm, mamáim pedig ilyen 145-155cm. Papoim pedig olyan 170 centik


Szóval nem csodálom,hogy én ennyire alacsony vagyok.


tegnap 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Alacsonynak mondod magad? Ne szomoríts el, én még ennyi sem vagyok!

Nem te vagy alacsony, te pont jó vagy, hanem ők magasak.

De remélem, ez téged nem zavar! Mert már találkoztam olyan 50 évessel, aki folyton bosszankodott, mert "csak" átlagmagasságú

tegnap 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Bőven találkozom a korosztályoddal, egyáltalán nem vagytok olyan magasak, mint amennyire most beállítod.
tegnap 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor én mit mondjak 155 centivel? 😅
tegnap 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es,ez az én személyes tapasztalatom.


Nekem ebbol a 700 diakbol,ez jött le,amit itt irtam fentebb.


Lehet máshol alacsonyabbak vagy franc se tudja,ez csak az én álláspontom.


Természetesen vannak alacsonyabbak is bőven,de amint írtam már most a 180+cm se ritka, inkább már átlagos.

tegnap 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Valóban igaz, hogy a mai kamaszok sokkal magasabbak. Az idősebb korosztály viszont lehúzza az átlagot.


Amikor 12 éves voltam, akkor a 170-175 cm magasságomra azt mondták, hogy óriási.

Végül, 15 éves koromra elértem a végleges, 183 centis magasságomat.


Ami elég meglepő volt számomra, hogy 20 évesen, egy csoport 16-17 éves mellett állva a buszra várva, alacsonyabb voltam a többségüknél. (most 28 vagyok)


Anyukám szerint, meg az ismerős öregek szerint a mai kamaszok nagy magassága nem természetes, hanem a gyorskajákban meg a feldolgozott kajákban jelen lévő, meg amúgy a környezetben is megemelkedett szintű, növekedési hormon miatt van.

tegnap 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"már most a 180+cm se ritka, inkább már átlagos"


Ha 180 centi az átlag, akkor a 175 aligha nevezhető alacsonynak, inkább a konferencia intervallumban van.


#5: bocs, de hülyeségeket beszélnek az idősek. Amikor több száz éve élelmiszerből volt bőven, ugyanolyan magasak voltak az emberek, mint manapság. És egyre könnyebb jó minőségű, tápanyagdús ételhez jutni, tehát éppen hogy ez a természetes eredménye annak, ha eleget eszik az ember. Más kérdés, hogy paradox módon nem lesz ettől még általánosságban egészségesebb az ember, sőt, egereken végzett kísérletek szerint csökkentett kalóriabevitel hosszabb élettartamot eredményez.

tegnap 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Manapság már a 190-200 cm sem mondanám magasnak inkább átlagnak,.


210-től számít valaki magasnak.


27 évvel ezelőtt 202 cm-s voltam,és már akkor is volt egy jó pár ember ki ilyen magas volt mint én.


Apám 189 Anyám 165,és ebből jött ez ki valahogy.


Csak akkoriban voltunk kábé 10-n a városban ahol élek és persze hogy szokatlan volt a legtöbb embernek.


Mostanságra meg már ugye én is mentem össze nem keveset, kábé 6 cm-t így már 200 alatt vagyok és alig látok olyan Férfit ki alacsonyabb nálam.


Már-már lassan-lassan kisebbségi érzetem van.

tegnap 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6

konferencia intervallum

Hát az meg micsoda, nyugtass meg, hogy a telefon automatikus javítása okozta

ma 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!