Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Altatás nagyon kockázatos...

Altatás nagyon kockázatos vagy azért már rutinnak számít?

Figyelt kérdés

Műteni fognak, de még soha nem műtöttek ezért nagyon pánikolok.

Ráadásul nekem soká gyomorsavam, nem fogok megfulladni műtét alatt? Vagy ez ma már nem ennyire veszélyes?


ma 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma már minden altatásos műtétnél altatóorvos, vagyis aneszteziológus végzi az altatást, aki végig jelen van és figyeli a páciens életjeleit. Így azért a többség felébred. Feleslegesen persze nem érdemes kísérteni a sorsot pl. szépészeti beavatkozásokkal.
ma 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokezer mütétböl egynél lehetnek komplikációk, de azok sem vészesek. Naponta rengeteg embert altatnak, sokkal gyakoribb, mint egy vakbélmütét - már csak azért is, mert minden vakbélmütétnél altatnak, emellett rutinszerüen minden más mütétnél, pl sérvmütét, epemütét, stb
ma 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem sürgősségi műtétem volt (baleset). A helyi érzéstelenítés előtt vettek vért, mire bekerültem a műtőbe, már tudták, hogy lehet altatni is, ha gond van. Az altatás előtt (különösen, ha tervezett) a szükséges laborvizsgálatokat elvégzik. Nagyon kicsi a kockázat. Ha nem szépészeti a műtét, akkor mérlegelik, hogy a műtét (altatással és egyéb kiegészítő kezelésekkel együtt) kockázata kisebb, mint a műtét elmaradásának.
ma 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is savam van. Az altatóorvos kikérdez az altatás előtt, ott jeleztem hogy refluxom van, így közvetlenül az altatás előtt megitattam velem 1 "felesnyi" savközömbösítőt.
ma 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*megitattak
ma 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!