Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas koleszterinszint. Omega 3?

Magas koleszterinszint. Omega 3?

Figyelt kérdés
Magas koleszterinszintre az orvosok miért sztatint adnak? Holott a net teli van kutatásokkal, hogy az omega 3 hatásosabb. Értem én, hogy mindenki a saját termékét akarja eladni de vajon melyik a jobb nekünk? Miért nem jó az omega 3at pl krill olajjal együtt szedni vagy esetleg nem is olyan hatásos? Jobb a sztatin amire mostanában azt mondják, hogy nincsenek is káros mellékhatásai? Van valakinek tapasztalata Omega 3al kapcsolatban?

ma 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Évekig szedte a férjem, most 10-es koleszterinre gyógyszer kell. Nem sztatint kapott.
ma 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az lehet tudni esetleg milyen mennyiségben? Mert amit magasabb koleszterinre hajlamosabb embereknek írnak a napi 4-6000mg. Vagy ezzel a megnövekedett dózissal is csak azt akarják, hogy minél többet vegyünk? Tudom sokat számít az étel is testmozgás stb. De akkor ennyire hatástalan lenne ez az agyonsztárolt dolog?
ma 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs ellenőrizve, utánkövetve, mint minden másnál sem amit beszedsz. Nem mindenkinek kellene ugyanannyi mennyiséget szedni, meg szünetet is kell tartani, abból is megárt a sok.
ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nyilván jóból is meg árt a sok. Kutatás azért elég sok van bár valóban annak a pontosságát is nehéz ellenőrizni. Orvosnak sem feltétlenül hiszek elég sokszor leszerepeltek már. Ezért kérdezem az internet népét ha van kézzel fogható tapasztalata az még mindig elég jó dolog. Olvastam a fekete fokhagymáról is omega 3al keverve ha esetleg erről is van valakinek tapasztalata.
ma 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire magas... Ha kicsit van a határ felett és nincs semmi egyéb kockázati tényező, akkor lehet kísérletezgetni. De ha jelentősen magasabb a koleszterined a normálnál, akkor az omega-3 kevés lesz.

Nekem extrém magas volt, genetikai alapon és nem az életmódom miatt. Nagyon régóta sztatint szedek, Európa egyik legjobb egyetemi klinikáján voltam kivizsgáláson miatta, egyébként is az eü-ben dolgozom, ismerem a gyógyszerek működését és a magas koleszterin kialakulásának hátterét, kockázatát, hosszú távú hatásait és a sztatinokat is. Nem kételkedem az orvosom döntésében a kezelést illetően. Ha lenne lehetőségem rá, a Repatha injekciót próbálnám ki még.

ma 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!