Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Refluxot mi váltja ki nálatok,...

Refluxot mi váltja ki nálatok, mit okoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az orvosom pár hónappal ezelőtt refluxot állapított meg rekeszsérvvel.

Epehólyag műtét lett belőle, a jelenlegi másik pedig azt mondta tegyem le a pantoprazolt lassan, de írt fel még hozzá peptonormot. Nem magyarázta el miért, csak hogy epére nincs értelme szedni ppi-t.


Nálatok a reflux milyen érzést kelt?

Puffadás? Ha igen mitől, meddig?

Hasmenés vagy székrekedés?

Gombócérzés torokban? Mikor, hogyan?

Tejtermék is okoz nálatok panaszt - mint puffadás, hasmenés, gombócérzés?

Rostos gyümölcslét tudtok inni vagy gyümölcsöt enni?

Gyomorégés? Mikor, hogyan? állandóan? tejestől? Sima kis étkezéstől is?

Milyen érzés valójában?


Sose volt fent a savam igazán. Most se érzem azokat a szokásos tüneteket.

Gyakori böfögés van, néha visszajön az étel evés után.


Fáj a gyomrom, epehólyag helye, köldök mellet. Puffadás lenne tényleg az oka?

Lehet a több hónapos PPI miatt már kevés savam, mintsem sok?


Kíváncsi lennék nálatok ez a Reflux mit okoz.

Esetleg nem is refluxom lenne már, csak epekő okozta?

Diéta nálam nem segít, de azért tartom - epe és reflux diéta - még.



ma 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon durva relfuxom van, és a tüneteim:

- kelt tészta, olajos ételek, chipsek, csokik stb jön ki, főleg ha hirtelen és nagy mértékben.

Ilyenkor nekem hetekig minden étkezés után rettenetesen görcsöl, és a háztartási keksztől jobb lesz. Csak a gyomorszájam fáj, egy ponton. Nálunk ez örökletes családi betegség.

Édesapám is refluxos, neki csak gyomorsava van és ezt szódabikarbónás vízzel szokta "kezelni". De fiatalabb korában neki is úgy jelentkezett mint nekem, csak 20 éves kora körül kezdett el jönni a gyomorsav

Én gyógyszereket szedek rá: Quamatel, BioGaia, MeteoSpasmyl. Továbbá amikor jön a "roham" akkor mozogni szoktam, legalább sétálni ami enyhíti a fájdalmat, és háztartási kekszet enni.

ma 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A gyógyszerek közül kihagytam a Dipankrin-t
ma 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam a fűszeres, csípős, paradicsomos ételek, csoki, kávé okozza. Nagyobb étkezés után van, hogy nálam is előfordul, hogy visszabüffen az étel. Úgy van mint az elsőnél, nekem is csak a gyomorszájam szúr akkor egy ponton, ritkábban érzem azt, hogy ég meg fáj a szegycsontom mögött. Puffadás, hányinger, torokkaparás, gyakori böfögés, nehézlégzés szokott még előfordulni. Ami nekem ilyenkor segít, ha hideg tejet iszom, ez valamennyire enyhíti a panaszaim.
ma 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Ha jól értem, akkor étkezés utáni pár órában vannak ilyen problémáitok és nem állandóan, nagyjából mindentől.


Ha más idetalálna még, nyugodtan írja le a tapasztalatait.

Szerencsére írtatok megoldást is, így talán másnak is segít :)

ma 16:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!