Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hónapok óta fehér nyúlós...

Hónapok óta fehér nyúlós váladék irritálja a torkom. Refluxom van vagy mi lehet a bajom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Még decemberben volt egy tüdőgyulladásom, amire kaptam antibiotikumot, a januári kontroll röntgen már rendben volt. Viszont gyakran krákogtam utána, mert a torkomat folyamatosan irritálta valamilyen váladék. Érdekes mód ez néha sárgás-zöldes volt 1-2 napig, majd utána hetekig fehér-átlátszó-nyúlós. Emellett ha vízszintes testhelyzetbe kerültem, hamar olyan volt, mintha víz lenne a fülemben.

Elkezdtem tovább vizsgáltatni magam. Először fül-orr-gégészhez mentem, aki több mindent vizsgált:

orrmelléküreg röntgen (semmit nem talált)

orsprayk (szteroidos, szénanátha elleni)

köptetők folyamatos szedése

hallásvizsgálat (minden rendben a hallásommal)

allergia vizsgálat (teljesen negatív)

váladék mintavétel (normál flóra tenyészett ki)

Ez eltartott 2-3 hónapig. Ami elmúlt, az a vízszintes testhelyzetben a víz érzet a fülben, illetve lassanként teljesen elmaradtak azok a napok, amikor sárgás-zöldes volt a váladék. Viszont ami nem múlt el, az a folyamatos torok irritáció és fehér-nyúlós váladék felköhögése. Tüdőgyógyászhoz is mentem, aki megröntgenezte és meghallgatta, de semmit nem talált, tökéletes a tüdőm szerinte. Így most gasztroenterológus felé küldtek, hogy lehetséges refluxom van.


Egy konzultáción már voltam, javasolták az Ukko reflux teát, illetve ha az 2-3 hét után sem ér el eredményt, akkor gyomortükrözést. Szóval most erre várok, de elkezdtem minden felé érdeklődni, hogy mi a fene lehet a bajom, mert nagyon elegem van már ebből a fehér-nyúlós váladékból. 31 éves vagyok, sok az ülőmunkám, de dolgozni, sportolni, mindent ugyanúgy tudok, mint régen, csak naponta többször rámjön a torok irritáció és állandóan krákogok, köpnöm kell. Nem dohányzok, nem érzek amúgy gyomor égést sem, de nagyon szeretnék rájönni már mi a bajom. Ha valakinek van ötlete, nagyon megköszönném, ha leírná:)


Illetve berakok képet a torok váladékról, előre is elnézést, ha gusztustalan, de hátha segít valakinek a felismerésben...ettől a nyúlós fehértől kell napi 50-100x köpnöm:

[link]

[link]


jún. 11. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonló kálváriám volt nekem is, 2 évig tartott.. mai naoig nem tudom mi okozhatta, plussz nekem nyelési nehézségem is volt
jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És egyszer csak elmúlt? A váladék pont ilyen fehéres-átlátszó nyúlós volt?


Én ma is szenvedek tőle, egyszer csak rámjött és vagy 20 percet el kellett mennem krákogni és köpni.

jún. 11. 16:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Fokozatosan nagyin lassan szünt neg, de nekem ilyes ragacsos sárgás valami volt, mint a két komponensű ragasztó,... voltam én is gégészet, magán gégészet, allergia vizsgálat, nyelőcső rötgen, gyomor tükrözés l, se semmi..magánba a doki felajánlotta l, hogy kiszedi a mandulám 400 ezer ft-ért (2009 környékét írunk) hátha az okozza.. na köszi
jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Néha nekem is sárgás, főleg reggelente. :( De 90% inkább fehéres. Ami bosszantó, hogy napi 1-2x nagyon megindul a váladék, és akkor 15-20 percig félpercenként ott az inger, hogy krákogjak, kiköpjem. A nap teljesen eltérő szakaszaiban jön rám és nem találok semmi összefüggést hogy mi válthatja ki.


2009 óta eltelt 15 év, ez azt jelenti, hogy amióta elmúlt, azóta semmi bajod? És sosem jött többet elő, csak azt a 2 évet nehezítette meg?


Meg ha másnak is volt hasonló, örülnék, ha írna, hátha valakinek van ötlete :( Máshol is láttam ilyen kérdést, de ott sem volt megoldás. :(

jún. 13. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Olajos anyaggal nem dolgozol véletlen? Én arra gyanakodtam akkor
jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem. És semmi egyéb poros, vagy irritációt kiváltó anyaggal. IT-ban dolgozom irodában.
jún. 14. 10:30

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!