Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosok magunkank írják...

Az orvosok magunkank írják fel a jó kis recepteket?

Figyelt kérdés

Egy orvos simán írhatja ki magának a tramadolokat, kodeineket stb?

Sőt lehet recept sem kell csak felmutatni a kis igazolványukat?

Ez mennyire igazságtalan már, hogy az orvosok legálisan hozzájuthatnak akármennyi fincsi fájdalomcsillapítóhoz.

Ők bezzeg másnak fel sem írják.



szept. 14. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire zavar, csak szólok, neked is ott a lehetőség. Menj, tanulj orvosnak..

Amúgy ez mindenhol így van nagyjából. Én amikor cukrászdában dolgoztam, a nap végén a megmaradt sütiket hazavihettem. Ezt meg egy orvos nem teheti meg. :P

De van egy gyógyszergyáros ismerősöm, aki ingyen jut hozzá bizonyos gyógyszerekhez. Ilyen szempontból MAJDNEM minden szakmának van előnye...

szept. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor miért ilyen álszentek, hogyha kérsz tőlük valamit nem írják fel. Meg szónokolják, hogy ne drogozz, ha este meg jól beállnak?
szept. 14. 18:53
 3/14 A kérdező kommentje:

Én konkrétan műtét utáni fájdalomra kértem, egyszerű tramadolt és nem volt hajlandó felírni...ez teljesen nonszensz amilyen országban élünk.

Mégcsak nem is próbáltam trükközni vagy nem is tudom mit csinálni, tényleges reális fájdalomra kellett volna és nem, érjem be a jó öreg cataflammal.

szept. 14. 18:55
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy ők mit csinalnak az a magánügyük. Az hogy mit írnak fel, az meg 'szabályozva' van. Ez nem álszentség. Ha olyat írnak fel ami neked nem megfelelő, elővehetik őket. Ez azért nem ilyen egyszerű ahogy te gondolod.
szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Ő az orvos, ő ért hozzá (jobb esetben). Nem véletlenül nem írta fel neked.
szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Senki se szokott magának csak úgy Tramadolt írni, ezeket káros is hosszú távon szedni, fincsiből biztos nem fogok magamra fentanylt rakni, mert az jó.

Egyébként meg az orvos magának se adhat nem létező diagnózist és arra nem írhat fel mindenféle opiátot, mert előveszik, ha rátalálnak. Maximum a daganatos nagyanyjának szerezhet be több tapaszt, mint amennyi egyébként elég lenne az onkológus szerint, aztán vagy rárakja vagy magára.

Biztos van olyan, aki az esti feles helyett a saját magának felírt fájdalomcsillapítót meg Xanaxot veszi be, de ez nem túl általános, a kórházunkban sima alkesz orvosok vannak csak, meg pár nyugtatót szedő. :D

szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5 ös szerintem én jobban értek hozzá, már azelőtt írtak fel nekem tramadolt fájdalomra és az fantasztikusan elmúlasztotta és nem volt negatív hatása. De azért jó végigszenvedni egy műtét utáni sebet ilyen nélkül.

Szerintem valószínűleg elég általános, hogy az orvosok visszaélnek a pro familia recepttel.

szept. 14. 19:11
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor kérd a háziorvosodtól.
szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos viszont tudja, hogy miért nem jó visszaélni a pro família recepttel.

Egyrészt úgy is visszaüthet ha megtalálják, minek írsz fel napi 2 doboz Tramadolt, másfelől akarna a fene azt szedni, még ha műtenének is utána lehetőleg minél kevesebb ideig szednék ilyesmit. A Cataflam is mindenféle mellékhatásokat okozhat ha számolatlanul szeded, de még egy random vény nélküli akármi is.

Nem kicseszésből nem írta fel és most röhög otthon, hogy a hülye biztos nem tud majd aludni mert nem adtam neki receptet, höhö.

szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Ez meglepő hogy nem írt fel, ez egy lelkiismeretesebb orvos lehet, félt hogy függőség alakul ki, általában túl könnyen és túl sok gyógyszert írnak ki.
szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!