Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kerekes széket tényleg nem...

A kerekes széket tényleg nem köteles a mentők elvinni a beteggel együtt a kórházba?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy kerekes székes mozgássérült vagyok. Viszont 2024 július 24.-én rosszul lettem a kormány hivatalba. A kormány hivatal munka társai hívtak hozzám mentőket! A mentők be vittek a kórházba. De a kerekes székem ott maradt a kormányhvatalba. A kerekes székemért az öcsém ment másnap a kormányhivatalba vissza szereznie. Amit hála istennek sikerült egy - két lekes és nagyon segítő kész hivatali dolgozónak. De a kérdésem az. Hogy egy kerekes székes mozgássérülthöz, ha mentőt hívónak akkor a mentő miért csak a mozgássérült rosszul lévő embert viszi be a kórházba. És a kerekesszéket miért nem? Pedig az is hozzá tartozik a mozgássérülthöz. Én például kerekesszék nélkül nem is tudok közlekedni. Vajon más is járt igy? Vagy csak én vagyok ilyen peches? És tényleg igaz hogy a mentők a kerekesszéket nem kötelesek elvinni a mozgássérült beteggel együtt? Pedig a kerekes szék az a mozgássérült saját tulajdona! Ráadásul egy ilyen kerekes széket 5 - 6 évre írnak ki TB alapon. Az egyemét például 6 évre írták ki! Ami azt jelenti hogy legközelebb csak 2030 májusában igényelhetek TB alapon. Egy ilyen kerekes szék ami nekem is van. Minimum fél millió FT egyébként. Ami nem olcsó. És a csekély jövedelméből szinte lehetetlen pótolni. Tehát ha a mentő nem hozza utánam a kerekesszéket, akkor az ott marad a helyszínen. Vagyis bárki ellophatja, vagy eltűnhet! Tehát tényleg nem köteles a mentő a kerekes széket magával vinni a beteggel együtt? Pedig az a beteg tulajdonát képezi! És ráadásul pótólhatatlan gyógyászati segéd eszköz!

aug. 19. 15:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10-esnek! "Bejelnti a lopást és fizet a biztosító." Ilyet még életemben nem hallottam hogy kerekesszéket is lehet biztosítatni! Tényleg melyik bizosító biztosít kerekeszszéket?
aug. 19. 17:35
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

11-re


[link]

aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
11-es! Jaj! Ne légy már gyerekes! Inkább gondolkozz! Mit csináljalak kerekes szék nélkül? Főleg mire a biztostó fizet? Addig hónapok is el telnek! És egy kerekesszék ami közgyógyra és TB-re van fel írva. Az minimum 5-6 évre adják. Illetve az enyémet 6 évre adták! Tehát 2030-ig nem is igényelhetek újat TB-re. Ráadásul a biztosítóhoz is hogy megyek el kerekesszék nélkül? Illetve ahoz rendőrségi feljelentés is kell! És a rendőrségre is hogy megyek el kerekesszék nélkül? És haza hogy megyek kerekes szék nélkül a kórházból? Komolyan írom, a válaszírók többsége ész nélkül osztja az észt! Legalább gondolkozzatok, mielőtt ide írnátok!
aug. 19. 17:58
 14/15 anonim ***** válasza:
17%

Kerdezo!


Ne légy mar gyerekes. Inkább gondolkozz. Mit csinálsz, ha a kerekesszék meg van, te meg elpatkolsz, mert nem férsz be mellé a mentőbe, vagy nem érnek be veled időben, mert szállítóra várnak, akik elviszik?

A biztosítónak van telefonos elerhetosege is. Gondolom nem beszédedben vagy korlátozott, nem azért kell a szék. Hidd el, q rendőrség is ugyanígy megoldja, max kimennek hozzád. Komolyan írom, te mint kérdező ész nélkül létezel. Legalább gondolkozz, mielőtt ide írsz. De javaslom, legközelebb küldd el a mentőt, és menj a székeddel együtt a legközelebbi kórházba.

aug. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
60%
A kerekesszék a lábát pótolja, annak, aki használja. Anélkül a WC-re is kb hasoncsúszva tud eljutni. A mentőbe nem fér be. Ez akkor igazán gond, ha közterületen, őrizetlenúl kell hagyni. Az autóhoz, motorhoz, baleset után autómentőt hívnak a rendőrök. Szerintem, ha közterületen kellene hagyni ilyen esetben a kerekesszéket, a Rendőrség segítene, ha szólnának nekik, hogy vigyék már haza, vagy a beteg után a kórházba. Elvégre "szolgálunk, és védünk".
aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!