Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kerekes széket tényleg nem...

A kerekes széket tényleg nem köteles a mentők elvinni a beteggel együtt a kórházba?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy kerekes székes mozgássérült vagyok. Viszont 2024 július 24.-én rosszul lettem a kormány hivatalba. A kormány hivatal munka társai hívtak hozzám mentőket! A mentők be vittek a kórházba. De a kerekes székem ott maradt a kormányhvatalba. A kerekes székemért az öcsém ment másnap a kormányhivatalba vissza szereznie. Amit hála istennek sikerült egy - két lekes és nagyon segítő kész hivatali dolgozónak. De a kérdésem az. Hogy egy kerekes székes mozgássérülthöz, ha mentőt hívónak akkor a mentő miért csak a mozgássérült rosszul lévő embert viszi be a kórházba. És a kerekesszéket miért nem? Pedig az is hozzá tartozik a mozgássérülthöz. Én például kerekesszék nélkül nem is tudok közlekedni. Vajon más is járt igy? Vagy csak én vagyok ilyen peches? És tényleg igaz hogy a mentők a kerekesszéket nem kötelesek elvinni a mozgássérült beteggel együtt? Pedig a kerekes szék az a mozgássérült saját tulajdona! Ráadásul egy ilyen kerekes széket 5 - 6 évre írnak ki TB alapon. Az egyemét például 6 évre írták ki! Ami azt jelenti hogy legközelebb csak 2030 májusában igényelhetek TB alapon. Egy ilyen kerekes szék ami nekem is van. Minimum fél millió FT egyébként. Ami nem olcsó. És a csekély jövedelméből szinte lehetetlen pótolni. Tehát ha a mentő nem hozza utánam a kerekesszéket, akkor az ott marad a helyszínen. Vagyis bárki ellophatja, vagy eltűnhet! Tehát tényleg nem köteles a mentő a kerekes széket magával vinni a beteggel együtt? Pedig az a beteg tulajdonát képezi! És ráadásul pótólhatatlan gyógyászati segéd eszköz!

aug. 19. 15:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Az autót, motort, biciklit se.
aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1-es miért nem? És akkor mi lesz a kerekesszékkel? És ha valaki az utcán lesz rosszul? Akkor ott marad a nyílt utcán egy üres kerekesszék? Ami sok esetben több száz ezer FT! Tehát ez már akkor kár okozás a mentők részéről! Hiszen a kerekesszék az a mozgássérült beteg tulajdona. Amit a mentőknek meg kellene védeni, és nem ki dobni! És akkor a mentősöket senki nem is kérheti számon? És miért nem?
aug. 19. 15:12
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem is feltétlenül fér el, ráadásul ha olyan állapotban van a beteg, akkor az az utolsó, hogy majd valaki nekiáll behajtogatni a kerekesszéket a mentőbe.

Ugyanígy szétvágják a kocsid, levágják a ruhád, mert nem az az első.

aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem, mert a betegellátás és szallitas a dolga. Hova a viharba rakja a kerekessszéket?

Nem, nem károkozás, az életedet mentette épp.

aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként számonkérheti, voltunk már olyanért feljelentve, hogy miért vágtuk el a drága ruháját.

Legközelebb kérdezd meg a mentőst el tudják-e hozni. Ha meg annyira rosszul vagy, nem a széket fogják menteni, hanem téged. Itt nem is közterületen maradt a szék.

aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

"...voltunk már olyanért feljelentve, hogy miért vágtuk el a drága ruháját."


Hat az se normális, bakker

aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen minden mentőautóban van.A plusz már el sem férne.

A mentő a sűrgősségire visz.Ott is vannak kerekes székek.A tiedért senki sem vállalta volna a felelősséget,ha netán elcserélik.

aug. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Jó, és mit csinàljon a kerekesszékes, kezdjük ott, amikor kiengedik a kórházból? Hogy engedik ki? Ugyebàr az illető kerekesszékes. Hadd ne részletezzem, mi a probléma...

A màsik meg hogy ha ellopjàk/eltűnik a szék, akkor ha nincs pénze azonnal újra, akkor kerekesszék nélkül marad 2030-ig?

Emberek! Gondolkodjunk màr egy kicsit! Kezdve ott, hogy próbàljatok vàlaszolni a fenti kérdéseimre!

aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8-asnak köszönöm válaszát! Valami ilyesmi aggályaim vannak nekem is! És pont ezért kérdeztem!
aug. 19. 17:12
 10/15 anonim ***** válasza:
17%

"Jó, és mit csinàljon a kerekesszékes, kezdjük ott, amikor kiengedik a kórházból?"

Kölcsön kér egyet/taxit hív/a csaladtagja elviszi neki, mint pl a kérdező esetében is.


"Hogy engedik ki? Ugyebàr az illető kerekesszékes. Hadd ne részletezzem, mi a probléma..."


Reszeletezd. Nem feltétele a kórházból való elbocsatasnak a járni tudás.


"A màsik meg hogy ha ellopjàk/eltűnik a szék, akkor ha nincs pénze azonnal újra, akkor kerekesszék nélkül marad 2030-ig?"

Bejelnti a lopást és fizet a biztosító.


De amúgy igazad van, felháborító, hogy a kérdező életét és egészségét előrébb helyezték, mint a kerekesszéket. Szerintem meg kellett volna várni, amíg jön valami teherautó, ami el tudja szállítani a széket is a kórházba. Max elpatkolt volna addig a kérdező, dehat az uyge mindegy, a szék a lényeg.

aug. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!