Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrpolipom van? 16/l

Orrpolipom van? 16/l

Figyelt kérdés

2 napja alig kapok levegőt az egyik orromon, és nyomást érzek igy fenn, már nagyon félek hogy ez orrpolip lesz, mert neten is egyből az írják mindenhol. Nincs más tünetem, pár hete voltunk pont fül-orr gégészeten, ott az orromat is megnézték, és annyi volt vele hogy megvan duzzadva az orrnyálkahártyám. Lehet köze ehhez?


Főleg a műtéttől félek, mert azt írják az nagyon fáj, meg én mindig is féltem az ilyen orvosi beavatkozásoktól...

Meg a vizsgálattól is tartok, mert endoszkóppal nézik meg, ami eddig nem tudtam mi, de ez olyan amit feldugnak az orromba azthiszem, és én nagyon nem szeretném hogy oda bármit bedugjanak, mivel amikor régen covidtesztet csináltak korházban, akkor feldugták azt a cucclit majdnem az agyamig, és nagyon fájt...


Ugye ez nem orrpolip? Valaki megtudna engem nyugtatni, vagy csak leírná a saját tapasztalatát? Annak is nagyon hálás lennék, hogyha elmeséled a saját történetedet.



aug. 19. 09:42
1 2
 11/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Úgy értem, hogy erre műtétet nem javasoltak sosem, kontrollok voltak, mert ugye nekem is eldugult állandóan az orrom és szájon lélegeztem. Nekem egyszer felszúrták, mert azt gondolták, hogyha mégsem az, hanem valami gyulladás, akkor azt úgy ki tudják szívni, de az sikertelen volt. Kb. 20 évvel később megnézettem orvossal újra, de ők azt mondták nincsen, akkor ultrahanggal nézték, szóval már ki tudja.
aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem kb. olyan volt mint egy gyökérkezelés a fogorvosnál.
aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

8, "De felváltva, tehát lefekvésnél amelyik lefleévan. Az´tan átfordulok, akkor noermál esetben az kidugul valamennyire, és bedugul a másik, szóval elég idegbaj szoktam lenni töle."

Nekem is ilyesmi van, most is hirtelen kidugúlt az orrom, de aztán újra megint nem kapok rajta levegőt, meg amikor este az ellentétes oldalamra fordulok, akkor is átmegy ez a dugulás a másik orromba. De főleg a jobb oldali orrom az ami bevan dugúlva. Eddig nem volt ilyen velem, ettől független lehet nekem is allergiám van?


"Nálam egyszer még szólt is, hogy ne húzzam már hátra a fejem."

Mekkora bunkó, ilyennek nem is kéne orvosnak lennie ://


"Mondtam neki, hogy a többiek tudták fájdalommentesen csinálni, feljelentem testi sértésért, ha nem vesz vissza."

Haha jól tetted! :)

aug. 19. 10:22
 14/19 A kérdező kommentje:
11, ez elég érdekes, de ha elvagy és nem okoz nehézséget akkor ez a lényeg :)
aug. 19. 10:25
 15/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk igaz idegesítő ha konstans bevan valakinek az orra dugulva, szóval nem lenézni akartam a problémád ha úgy jött le :ss
aug. 19. 10:27
 16/19 anonim ***** válasza:
Szegényt jól félrevezettétek. A felváltott légzés teljesen normális dolog, így működik az orr. Az orrpolip legbiztosabb tünete a krónikus horkolás.
aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"A felváltott légzés teljesen normális dolog,"


Nem mondom, hogy legyen részed benne. Sosem tudtam töle rendesen aludni, a vérnyomásom is magas a folyamatos kialvatlanságtól, horkolok is az utóbbi idöben, és nincs orrpolipom. Söt azt mondta az orvos, hogy az endoszkóp szerint minden rendben van, nem szabadna, hogy gond legyen.


Sokra nem megyek ezzel, mert van gond.

aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ismét eldugúlt a jobb oldali orrom, nem tudok aludni sem tőle már órák óta...legutóbb egyébként kidugult szerencsére, de most megint előjött :/


Van erre valami gyógymód? Orrspray, bármi? Nagyon rossz ez, annyira zavar :(

szept. 2. 23:23
 19/19 anonim ***** válasza:

18 dokival nézesd meg, hátha tud valamit. A novorin és társai nem jók, mert tartós használatnál tönkreteszik a nyálkahártyát.

Nekem a doki próbált valami olyat felírni, aminek nincs ilyen mellékhatása, mondjuk nekem nem jött be. Lehet nálas müködne.

szept. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!