Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrpolipom van? 16/l

Orrpolipom van? 16/l

Figyelt kérdés

2 napja alig kapok levegőt az egyik orromon, és nyomást érzek igy fenn, már nagyon félek hogy ez orrpolip lesz, mert neten is egyből az írják mindenhol. Nincs más tünetem, pár hete voltunk pont fül-orr gégészeten, ott az orromat is megnézték, és annyi volt vele hogy megvan duzzadva az orrnyálkahártyám. Lehet köze ehhez?


Főleg a műtéttől félek, mert azt írják az nagyon fáj, meg én mindig is féltem az ilyen orvosi beavatkozásoktól...

Meg a vizsgálattól is tartok, mert endoszkóppal nézik meg, ami eddig nem tudtam mi, de ez olyan amit feldugnak az orromba azthiszem, és én nagyon nem szeretném hogy oda bármit bedugjanak, mivel amikor régen covidtesztet csináltak korházban, akkor feldugták azt a cucclit majdnem az agyamig, és nagyon fájt...


Ugye ez nem orrpolip? Valaki megtudna engem nyugtatni, vagy csak leírná a saját tapasztalatát? Annak is nagyon hálás lennék, hogyha elmeséled a saját történetedet.



aug. 19. 09:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ne parázz rá. Ha lenne orrpolipod, látta volna az orvos. Nekem volt, mégse éreztem semmit. Az orvos mondta, hogy van. Az endoszkópos vizsgálat egyáltalán nem fáj, ahogy a műtét se. Főleg, ha elaltatnak. Engem nem altattak el, mégse éreztem fájdalmat, mert volt érzéstelenítés. Inkább csak kellemetlen volt. A legrosszabb az egész műtétben a tamponok kivétele volt.
aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Sajnálom hogy ez a tamponos dolog rossz volt neked, tudnál erről is mesélni? Ezek miért kellenek? És tényleg annyira rettenetesen fáj ha kiveszik?


És ha nekem nem orrpolip van, akkor miért van az egyik orrom bedugúlva, és miért érzek enyhe nyomást? :(

aug. 19. 09:56
 3/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell egyböl a legrosszabbra gondolni.

Elég egy kis porallergia, orrsövényferdülés és már nem is kapsz levegöt.


Én évek-óta szenvedek, ha vízszintesbe kerülök, már el is dugult.


"Meg a vizsgálattól is tartok, mert endoszkóppal nézik meg, "


Ettöl ne félj, teljesen fájdalommentes. Nekem befújt valami kesernyés spray-t hasonított ízre az orrcseeppre, és semmit sem éreztem.


Es covid-teszt sokkal kellemetlenebb volt, ha valami idióta csinálta.

aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És hogyhogy nem altattak el téged? Nem volt fura látvány, hogy ott ügyködnek az arcodnál az orvosok? :)
aug. 19. 09:58
 5/19 A kérdező kommentje:

3, jajj köszi! Tegnap este totál megijedtem, hogy azonnal műtét kell meg ilyenek...


És neked is ilyen hirtelen dugúl be? Csak az egyik, vagy mindkét orrod?


"Ettöl ne félj, teljesen fájdalommentes. Nekem befújt valami kesernyés spray-t hasonított ízre az orrcseeppre, és semmit sem éreztem."

Ez nagyon megnyugtató, azthittem ez is olyan mint a covid teszt XD


"Es covid-teszt sokkal kellemetlenebb volt, ha valami idióta csinálta."

Ez mondjuk lehet igaz, mert aki csinálta nekem az nagyon türelmetlen is volt, és hiába mondtam hogy fáj, nem igazán érdekelte :/

aug. 19. 10:02
 6/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ne parázd túl, ha az orvos nem mondta, hogy az van, akkor nincs. Bár a polip is egy nyálkahártya megvastagodás, de majd inkább ez legyen kontrollálva időnként, szerintem most nincs is indokoltsága a műtétnek egyelőre. Nekem elvileg gyerekkorom óta van, de sosem foglalkoztak vele az orvosok.
aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem láttam semmit, le voltak takarva a szemeim. Csak az orrom volt szabadon, endoszkópos (FESS) műtét volt. Az orvos a CT alapján nem tartotta indokoltnak. Megterhelőbb mimt a műtét. A tampon kivétel se fájt, csak rosszul fogalmaztam. Csak kellemetlen volt az is. A tampont a műtét utáni vér felszívására tették be.
aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"És neked is ilyen hirtelen dugúl be? Csak az egyik, vagy mindkét orrod?"


A jobb hamarabb, azt mondta a doki, hogy ez kicsit szükebb is.

De felváltva, tehát lefekvésnél amelyik lefleévan. Az´tan átfordulok, akkor noermál esetben az kidugul valamennyire, és bedugul a másik, szóval elég idegbaj szoktam lenni töle.

Összel a náthás szezonban még rosszabb.


"mert aki csinálta nekem az nagyon türelmetlen is volt"

Nálam egyszer még szólt is, hogy ne húzzam már hátra a fejem.

Mondtam neki, hogy a többiek tudták fájdalommentesen csinálni, feljelentem testi sértésért, ha nem vesz vissza. Ez németeknél volt, de a többiek egybként tényleg vigyáztak.

aug. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
6, oh sajnálom hogy nem foglalkoznak az orvosok ezzel, pedig elég komolynak hangzik...
aug. 19. 10:13
 10/19 A kérdező kommentje:
7, jaaa értem, akkor ez a műtét nem is olyan nagy dolog mint ahogy mindenki irogatta, mert ezért paráztam be :s
aug. 19. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!